Jak nie dać się depresji?

17:30

Kiedy

10.12 - 10.12.2019
godz.: 17:30

Bilety

Bilet: 8 zł

Gdzie

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
Korsarzy 34
Szczecin

Gościem psychologa, terapeuty Michała J. Kaweckiego, twórcy i gospodarza Zamkowych Spotkań z Psychologią i Sztuką, będzie lek. med. DARIUSZ ROGOZIŃSKI – specjalista psychiatra.

Oprawa muzyczna – Roman Rydz (akordeon)

W młodzieńczej postaci depresji człowiek czuje się niekochany, bezwartościowy, osamotniony, niepotrzebny, nie widzi przed sobą żadnych perspektyw. I choć żyje w stanie przygnębienia, lęku i apatii, nie czyni nic, aby ten stan zmienić. U podstaw młodzieńczej depresji leży tzw. wyuczona bezradność, której towarzyszy poczucie beznadziejności i uogólnione przekonanie, że nie da się zmienić w żaden sposób zaistniałej sytuacji.

W depresji klinicznej smutek nachodzi człowieka bez uchwytnej przyczyny, jakkolwiek jego źródła zawsze istnieją, choć mogą być niezidentyfikowane. Na depresję składa się wiele wątków i elementów poznawczych, emocjonalnych, behawioralnych i hormonalnych, które, kumulując się latami, pogłębiają i utrwalają stany depresyjne. W zmaganiach człowieka z tymi stanami wiele znaczy jego własny wysiłek i pomoc ze strony specjalistów.

Źródło: Organizator