JachtFilm

12:00

Kiedy

03.03 - 04.03.2018
godz.: 12:00

Bilety

Bilet: Bezpłatne wejściówki

Gdzie

Akademia Sztuki
pl. Orła Białego 2
Szczecin

Kategorie


Tegoroczna edycja festiwalu filmów żeglarskich JachtFilm obfitować będzie w różnorodne produkcje pełne morskich emocji. Wstęp na wszystkie pokazy jest bezpłatny. Wystarczy, że miłośnicy wiatru, wody i kina odpowiednio wcześnie odbiorą bezpłatne zaproszenia.

W tym roku projekcje filmów odbędą się w gmachu Akademii Sztuki przy pl. Orła Białego 2 w Szczecinie. To tam wspólnie przeżyjemy żeglarskie emocje, oglądając m.in. opowieść o młodej holenderskiej żeglarce Laurze Dekker, która jako najmłodsza osoba samotnie opłynęła świat czy historię załogi nowozelandzkiego jachtu Rose-Noelle, która przetrwała 119 dni, dryfując po oceanie na wywróconym kadłubie.

JachtFilm kontynuuje rozpoczętą jeszcze w latach 80. tradycję festiwalu filmów żeglarskich, który historycznie odbywał się w Katowicach. W nowej odsłonie pojawił się w roku 2011 i od tamtej pory jego „portem macierzystym” jest Warszawa. Prócz stolicy festiwal gości także w trzech innych polskich miastach –w Gdyni (3 lutego), w Szczecinie (3-4 marca) i w Rybniku (23-24 marca). Za organizację wydarzenia w stolicy Pomorza Zachodniego odpowiada Centrum Żeglarskie.

Założeniem festiwalu jest pokazywanie najlepszych filmów o tematyce marynistycznej. Motywem przewodnim jest żeglarstwo i jego olbrzymia różnorodność. Filmowe morskie opowieści są atrakcją dla każdego. Ukazują prawdziwych bohaterów, emocje i wydarzenia. Często są to filmy o spełnianiu marzeń, pokonywaniu przeszkód i własnych słabości, o dojrzewaniu, woli walki i o chęci przetrwania.

Program festiwalu i opisy filmów dostępne są na stronie internetowej www.jachtfilm.pl, w zakładce „EDYCJA SZCZECIN”.

Źródło: JachtFilm