Jacek Komuda – spotkanie autorskie

18:00

Kiedy

24.11 - 24.11.2017
godz.: 18:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Gdzie

ProMedia
al. Wojska Polskiego 2
Szczecin

Jacek Komuda – spotkanie autorskie

Jacek L. Komuda to zawodowy pisarz i historyk, aktualnie na podyplomowych studiach doktorskich na Uniwersytecie Warszawskim. Specjalizuje się dziejach Rzeczypospolitej Szlacheckiej. Autor siedemnastu książek: dziewięciu powieści historycznych, marynistycznych i siedmiu zbiorów opowiadań których akcja rozgrywa się w XVII wieku, na morzach i oceanach oraz w XV-wiecznej Francji. Jego dzieła, bez przerwy wznawiane, sprzedały się w łącznym nakładzie ponad pół miliona egzemplarzy i cieszą się ogromną popularnością wśród polskich czytelników.

Jako jeden z nielicznych ludzi pióra uczestniczy w rekonstrukcjach historycznych jako XVII-wieczny polski husarz, pancerny i Lisowczyk poznając w ten sposób realia dawnego pola walki.  Na własnym koniu przejechał pół Polski, spory kawałek Ukrainy i jeszcze większy Karpat wschodnich.

Najsławniejszą powieścią autora jest czterotomowy cykl „Samozwaniec” (2009-2013) opowiadający o wyprawie Polaków na Moskwę na początku XVII wieku oraz „Banita” (2011) – mroczna i zaskakująca opowieść o miłości szlachcica-rębajły i pięknej kurtyzany.

Spotkanie organizowane jest w ramach szczecińskich spotkań z popkulturą Beton.

Źródło: Organizator