IX Jazz Piknik Nad Zalewem

15:00
IX Jazz Piknik Nad Zalewem
Fot. Materiały promocyjne organizatora

Kiedy

03.08 - 03.08.2019
godz.: 15:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Gdzie

Amfiteatr nad Zalewem
Stepnica
Stepnica

IX Jazz Piknik Nad Zalewem

Fot. Materiały promocyjne organizatora

W trakcie festiwalu wystąpią:

Małgorzata Jarmoc & Marek Kazana & Maciej Podsiadło & Wojciech Rapa Band
Małgorzata Jarmocszczecińska wokalistka obdarzona mocnym i klarownym głosem.Maciej Podsiadło młody wokalista specjalizujący się w muzyce heavy metal i ciężkiego rocka.Marek Kazana bardzo wszechstronny saksofonista jazzowy wykonujący różne gatunki muzyczne. Zaprezentują popularne standardy jazzowe, piosenki i melodie w jazzowych interpretacjach.Wojciech Rapa gitarzysta, wokalista, basista, kompozytor, dziennikach muzyczny, sideman, znany i ceniony od lat reprezentant szczecińskiego rock’n’rolla. W zespole zagrają również Janusz „KANAPA” Jędrzejewski (bas), Jakub „FISZKA” Fischer (perkusja), Krzysztof „DRWAL” Rozesłański (perkusja).

Orange Train
Orange Trane powstał w 1994 roku, a tworzą go wybitni polscy instrumentaliści, należący do ścisłej czołówki europejskiego jazzu. Swą muzyką wpisują się w nurt współczesnego jazzu, łącząc w brzmieniu tradycję i nowoczesność z ekspresją i melodyjnością. Wielokrotnie nagradzani na najważniejszych konkursach w Polsce. Wystąpią w składzie: Piotr Lemańczyk (kontrabas), Dominik Bukowski (wibrafon), Szymon Łukowski(saksofony), Tomasz Łosowski (perkusja)

Maya Koterba & Przemek Raminiak i Tomasz Grabowy Band
Maya Koterba to szczecińska wokalistka, pedagog, logopeda, trenerka wokalna, studentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Elastyczność stylistyczna pozawala jej swobodnie poruszać się w gatunkach muzycznych jak jazz, soul i pop. Wokalistce towarzyszyć będą doskonali muzycy: Przemek Raminiak (piano), Tomasz Grabowy (bas) oraz gościnnie Zbigniew„LEVANDEK” Lewandowski (perkusja).

Natalia Lubrano & Zbigniew „LEVANDEK” Lewandowski & Friends – „PLAY RAY CHARLES MUSIC”
Natalia Lubrano piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, wykonująca muzykę jazzową i elektroniczną. W programie koncertu znajdą się utwory nieodżałowanego Rey Charles`a w autorskich interpretacjach. W skład zespołu towarzyszącego wokalistce weszli doskonali muzycy: Zbignieew „LEVANDEK” Lewandowski (perkusja), Janusz Konefał (gitara), Kajetan Galas(organy Hammonda)

Siggy Davis & Krzysztof „PUMA” Piasecki BAND
Siggy Davis (USA) To niezwykle charyzmatyczna, obdarzona przepięknym głosem wokalistka pochodząca z Nowego Jorku. Studiowała śpiew m.in. u Jane Copeland Stevens z Metropolitan Opera, a także aktorstwo na Yale University. Przez lata występowała w teatrach Brodwayu. Program koncertu to szereg własnych kompozycji i oryginalnych opracowań standardów muzyki jazzowej, gospel i soul. Towarzyszyć jej będzie zespół w składzie: Krzysztof „PUMA” Piasecki (gitara), Łukasz Gorczyca (bas), Jarek Małys (piano), Michał Dziewiński (perkusja).

Gość specjalny : Marta Kloučkowá Quartet
Marta Kloučkowá jest coraz bardziej popularną piosenkarką i autorką tekstów młodego pokolenia czeskiej sceny jazzowej. Jest finalistką międzynarodowego konkursu wokalistyki jazzowej Voicingers 2017 i półfinalistką międzynarodowego konkursu Riga Jazz Stage 2018. Wystąpi z własnym zespołem Marta Kloučková Quartet w składzie: Vit Kristan (piano), Jan Fečo (bas), Marek Urbánek (perkusja) oraz gościnnie David Dorůžka (gitara).

Ponadto w ramach PIKNIKU liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych, stoiska handlowe, reklamowe i gastronomiczne.

Źródło: Organizator