IV Sanprobi Maraton Szczeciński

08:00

Kiedy

03.06 - 03.06.2018
godz.: 08:00

Gdzie

Police
ul. Bursztynowa
Police

Organizatorzy Maratonu informują, że w tym roku udział weźmie około 550 biegaczy.

Trasa maratonu:

Start: w Policach ul. Bursztynowa (na wysokości kompleksu sportowo rekreacyjnego) następnie przecinamy ul. Piaskową i wbiegamy na ul. Zamenhofa (całą szerokością) następnie w lewo w ul. Bankową następnie w lewo w ul. Wyszyńskiego – na rondzie drugi zjazd (na wprost dalej ul. Wyszyńskiego) i biegniemy do Siedlic – na pętli autobusowej nawrót wracamy do Polic- wbiegamy do Polic w prawo w ul. Piaskową następnie w lewo w ul. Zamenhofa – następnie w lewo w Bankową – następnie w lewo w ul. Wyszyńskiego – następnie na rondzie pierwszy zjazd w prawo w ul. Roweckiego i do ul. Tanowskiej – następnie w lewo na ścieżkę rowerową i biegniemy już ścieżką rowerową wzdłuż ul. Tanowskiej do Trzeszczyn/ przebiegamy przez ul. Leśną/przebiegamy przez ul. Wiejską /mijamy Pilchowo/ wbiegamy do Szczecina i biegniemy ścieżką rowerową prosto w stronę ul. Miodowej/wybiegamy przy świetlicy Edukacyjnej przy ul. Miodowej/ przekraczamy ul. Miodową /w lewo poboczem wzdłuż ul. Miodowej (50 m)/ na wysokości przystanku Leśniczówka skręcamy w prawo/ przez las (szlak im. Ireny i Karola) docieramy do asfaltowej ścieżki przy Arkonce (z tyłu) do ul. Spacerowej następnie w prawo w ul. Międzyparkową następnie w lewo i drogą asfaltową wzdłuż Syrenich Stawów w lewo do ul. Fałata/ obok Ogrodu Różanego/przebiegnięcie przez przejście dla pieszych na ul. Zaleskiego/ dalej Fałata/ przed bramą Teatru Letniego w prawo i wbiegamy na ul. Wyspiańskiego – w lewo w ul. Piotra Skargi – w prawo w ul. Ogińskiego – w lewo w ul. Szymanowskiego – w prawo pod tunelem Urzędu Miasta na pl. Armii Krajowej – następnie biegniemy Aleją Jana Pawła II – na wysokości ul. Niedziałkowskiego wbiegamy na aleję spacerową wzdłuż Alei Papieża Jana Pawła II – przecinamy ul. Wielkopolską, Mazurską i wbiegamy na Plac Grunwaldzki, przez który biegniemy środkiem – następnie dalej Al. Papieża Jana Pawła II (cała szerokość) do Placu Lotników (prawy pas) w prawo w ul. Kaszubską w lewo w ul. Obrońców Stalingradu (na prawy pas) i prosto przez Plac Żołnierza Polskiego biegniemy w stronę Zamku Książąt Pomorskich-dalej Trasą Zamkową zbiegamy na Nabrzeże Weleckie – Jana z Kolna (prawy pas)– ul. Łady (prawy pas)– Firlika (prawy pas) – przed bramą Stoczni w lewo w ul. Nocznickiego – dalej ul. Stelmacha(prawy pas) – Druckiego-Lubeckiego – ul. Ludowa – ul. Dębogórska

Nawrót: ul. Dębogórska – w prawo w ul. Konarskiego następnie w ul. Blizińskiego połuku w lewo w ul. Druskiego-Lubeckiego (prawy pas) – następnie w prawo w ul. Rugiańską (prawy pas) – Komuny Paryskiej – przecinamy skrzyżowanie Komuny Paryskiej/Obotrycka i wbiegamy na Przyjaciół Żołnierza – następnie za skrzyżowaniem z ul. Przyjaciół Ronda wbiegamy na ścieżkę rowerową i biegniemy ją do ul. Arkońskiej – następnie w prawo w ul. Arkońską (ścieżka rowerowa po prawej stronie, przed szpitalem przebiegamy na ścieżkę rowerową po lewej stronie ul. Arkońskiej) następnie w lewo w ul. Harcerzy następnie przez Park do Wincentego Pola – następnie w prawo w AL. Wojska Polskiego (prawy pas) następnie za skrzyżowaniem przecinamy Al. Wojska Polskiego po drodze rowerowej w ul. Unii lubelskiej (do góry prawą stroną ścieżką rowerową) następnie w prawo w ul. Litewską – następnie po ciągu pieszych wzdłuż ronda Olimpijczyków i chodnikiem pod Netto Arena meta.

Zmiany w komunikacji miejskiej:

Zmiany wprowadzone zostaną na liniach tramwajowych 1, 2, 3, 5, 6, 9, 10, 11, 12 oraz autobusowych liniach A, B, C, 51, 53, 57, 58, 59, 60, 63, 67, 68, 69, 80, 82, 86, 87, 101, 103, 106, 107.

Trasa Maratonu uzgodniona została z wieloma służbami miejskimi i przebiegać będzie głównie, parkami, chodnikami i drogami dla rowerów. Poważniejsze skrzyżowania jakie są na trasie Maratonu w Szczecinie to: pl. Lotników, pl. Żołnierza, Dubois, Parkowa, Łady, Wilcza, Obotrycka, Komuny Paryskiej, Wojska Polskiego, Ostrawicka, Wincentego Pola, Unii Lubelskiej. Na tyle na ile było to możliwe trasa biegu nie będzie „blokować” ruchu.

Gmina Police

W związku ze startem maratonu przy ul. Bursztynowej w Policach oraz trasą biegnącą ulicami Piaskową, Zamenhofa, Bankową, Wyszyńskiego do Siedlic oraz ponownie tymi ulicami w godz. 8 – 9 wystąpią utrudnienia na trasach linii 103, 106 i 107.

Ruch autobusów linii 103 i 107 będzie sterowany dynamicznie w zależności od postępu biegu, natomiast linia 106 od godz. 8 do zakończenia Polickiej XV kursować będzie na skróconej trasie Głębokie – Siedlice wg obowiązującego rozkładu jazdy.

Kurs linii 106 z przystanku „Police Rynek” o godz. 8:08 zostanie wykonany zmienioną trasą od ul. Wyszyńskiego ulicą Piłsudskiego do ul. Tanowskiej i dalej przez Trzeszczyn, Tanowo do Pilchowa i dalej stałą trasą.

Miasto Szczecin

Od ul. Tanowskiej w Policach do granic Szczecina trasa maratonu będzie wiodła drogą dla rowerów terenami zielonymi do Teatr Letniego i następie ul. Wyspiańskiego do ul. Piotra Skargi

Możliwe utrudnienia na liniach 51 (ul. Miodowa), 80 (ul. Arkońska przy ul. Międzyparkowej), 53 i 60 (ul. Zaleskiego – wstrzymanie ruchu lub przekierowanie przez ul. Piotra Skargi), 67 (ul. Piotra Skargi – skierowanie w ul. Zaleskiego i Słowackiego).

Od ul. Piotra Skargi trasa biegu będzie prowadzić przez Jasne Błonia, al. Świętego Jana Pawła II do Placu Lotników, ul. Kaszubską, ul. Bałuki i następnie przez Pl. Żołnierza Polskiego do Trasy Zamkowej i w dół do ul. Jana z Kolna

Utrudnienia w komunikacji miejskiej wystąpią na przecięciu al. Świętego Jana Pawła II z ul. Wielkopolską (wstrzymanie ruchu linii 87), na Placu Grunwaldzkim (wstrzymanie ruchu linii 1, 5, 11 i 12), pl. Lotników (dynamiczne skrócenie linii 86 do Placu Zgody), Plac Żołnierza Polskiego (dynamiczne wstrzymywanie ruchu linii 1, 2, 3, 10, A, B, C)

Z ul. Jana z Kolna maratończycy pobiegną ul. Łady, Antosiewicza, Druckiego – Lubeckiego do Mostu Brdowskiego na Wyspie Gryfia i dalej ul. Konarskiego do ul. Rugiańskiej

Wystąpią utrudnienia w kursowaniu linii 5, 6, 11, 53, 60, 67, 69 i 80 (możliwe kierowanie linii 53 i 67 w kierunku Stoczni Szczecińskiej ul. 1 Maja a linii 60 w kierunku ul. Cukrowej ul. Emilii Plater).

Linia 69 przystanek końcowy będzie miała zlokalizowany na ul. Rugiańskiej przy skrzyżowaniu z ul. Komuny Paryskiej. Kursy w kierunku ul. Kołłątaja będą wykonywane objazdem ul. Rugiańską i ul. Wilczą do Przyjaciół Żołnierza z pomięciem przystanku Golisza.

Trasa linii 80 zostanie skrócona do ul. Rugiańskiej. Kursy w kierunku ul. Łukasińskiego będą wykonywane objazdem ul. Rugiańską i ul. Wilczą do Przyjaciół Żołnierza z pomięciem przystanku Golisza.

Od ul. Rugiańskiej trasa biegu prowadzić będzie ul. Komuny Paryskiej, Przyjaciół Żołnierza (droga dla rowerów), Wszystkich Świętych do ul. Arkońskiej, w kierunku ul. Harcerzy.

Wystąpi okresowe wstrzymanie ruchu autobusów linii 57, 58, 59, 63, 68, 82, 101 i 107 na skrzyżowaniu Przyjaciół Żołnierza z ul. Komuny Paryskiej, Wilczą i Obotrycką, linii 57 i 68 przy wyjeździe z ul. Przyjaciół Ronda, linii 87 na skrzyżowaniu z Krasińskiego, linii 51 i B na skrzyżowaniu ul. Wszystkich Świętych z ul. Chopina, linii 3, 10 i 80 na ul. Arkońskiej.

Od ul. Harcerzy trasa przebiegać będzie przez tereny zielone, al. Wojska Polskiego, następnie ul. Unii Lubelskiej, Litewską do Ronda Olimpijczyków. Zakończenie biegu pod Netto Areną.

Możliwe utrudnienia w ruchu tramwajów przy skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego z Unii Lubelskiej linii 1 i 9 oraz autobusów 53 i 60 na ul. Unii Lubelskiej a także autobusów linii 80 na Rondzie Olimpijczyków.

Źródło: Organizator