International Lutosławski Youth Orchestra

19:00

Kiedy

17.09 - 17.09.2016
godz.: 19:00

Gdzie

Filharmonia im. M. Karłowicza
Małopolska 48
Szczecin

Kategorie


Po tygodniu intensywnych warsztatów, wykładów i prób uczestnicy International Lutosławski Youth Orchestra wystąpią w sali symfonicznej Filharmonii w Szczecinie w koncercie finałowym, podsumowującym czwartą edycję międzynarodowych warsztatów orkiestrowych. Orkiestrze, złożonej z młodych muzyków z całej Europy, towarzyszyć będą na scenie wykładowcy – jako soliści w poszczególnych utworach.

International Lutosławski Youth Orchestra poprowadzi, jak co roku, dyrygent Ewa Strusińska. Specjalnie dla International Lutosławski Youth Orchestra wybitny polski kompozytor Zygmunt Krauze przygotowuje nowe dzieło – „Preludia do »Bukolików«”. Kompozycja inspirowana jest utworem Witolda Lutosławskiego „Bukoliki” i stanowić będzie rozwinięcie jego poszczególnych części.

Dla członków orkiestry ILYO będzie to wyjątkowa okazja, by wspólnie z uznanym kompozytorem pracować nad prawykonaniem utworu. W programie koncertu znajdzie się także tryptyk Witolda Lutosławskiego: „Partita – opracowanie autorskie na skrzypce i orkiestrę z fortepianem obligato”, „Interludium na orkiestrę” oraz „Łańcuch II. Dialog na skrzypce i orkiestrę”.

Artyści:

International Lutosławski Youth Orchestra

Jakub Haufa – skrzypce

Adam Siebers – skrzypce

Katarzyna Budnik-Gałązka – altówka

Andrzej Bauer – wiolonczela

Ewa Strusińska – dyrygent

Utwory:

Witold Lutosławski – Bukoliki (opracowanie autorskie na altówkę i wiolonczelę) (1962)

Zygmunt Krauze – Preludia do »Bukolików« – światowa premiera – utwór napisany na zamówienie Filharmonii w Szczecinie (2016)

Witold Lutosławski – Partita (opracowanie autorskie na skrzypce i orkiestrę z fortepianem obligato)

Witold Lutosławski – Interludium na orkiestrę

Witold Lutosławski – Łańcuch II. Dialog na skrzypce i orkiestrę

Źródło: Organizator

Gdzie: Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza, ul. Małopolska 48

Bilet: Wstęp wolny