Inspirujące Wtorki Centrum Seniora

12:00

Kiedy

07.03 - 07.03.2017
godz.: 12:00

Gdzie

Dom Kultury Słowianin
ul. Korzeniowskiego 2
Szczecin

Taneczny Dzień Kobiet

Zespół Taneczny Arabeska Szczecińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku powstał w styczniu 2007 r. W założeniach miała to być gimnastyka w rytmach muzyki, ale gdy powstały pierwsze układy taneczne i padła propozycja pokazania się szerszej publiczności, panie z przyjemnością podjęły wyzwanie.
Rokrocznie, począwszy od 2011 roku , Arabeska prezentuje swoje układy taneczne podczas Szczecińskich Spotkań Organizacji Pozarządowych „Pod Platanami”. Od kilku lat bierze czynny udział w Juwenaliach Trzeciego Wieku organizowanych w Świnoujściu, a także w Juwenaliach Trzeciego Wieku w Warszawie, zbierając  gromkie brawa i sympatię publiczności.
Swoimi występami formacja uświetnia uroczystości w różnych instytucjach kulturalnych i placówkach pomocy społecznej. W zespole Arabeska tańczą panie pełne zapału, energii i młodości, które pod fachowym okiem Pani Anny Mospinek rozwijają swoją pasję, uczą się i bawią. Potrafią zdrowo i przyjemnie spędzać czas na emeryturze.
Arabeska – to poza w tańcu, inspirowana motywami orientalnymi. Może i Ciebie zainspirujemy? Podczas pokazu zaprezentują się również panie  z zespołu tanecznego „Senioritki”, działającego w MOK Dąbie.