Inspirujące Wtorki Centrum Seniora

12:00

Kiedy

03.10 - 03.10.2017
godz.: 12:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Gdzie

Dom Kultury Słowianin
ul. Korzeniowskiego 2
Szczecin

3.10.Muzyczna podróż dookoła świata. Koncert zespołu STARSZAKI

Kierownikiem artystycznym  zespołu jest  Paweł  Kluczko. Dyrygent, absolwent Państwowego Konserwatorium w Swierdłowsku na kierunku: dyrygent operowy i symfoniczny, a także Instytutu Muzyczno-Pedagogicznego. Pracował w teatrach muzycznych, m.in. w Kijowie, Chabarowsku, Karagandzie, Krasnojarsku, Saratowie. Od października 1993 roku pracował  w Operze i Operetce (obecnie w Operze na Zamku) jako dyrygent i korepetytor. Zespół przedstawi popularne pieśni z różnych regionów świata.

10.10. – Piosenki naszej młodości. Koncert zespołu wokalnego DWA PLUS DZIESIĘĆ.

Zespół działa od trzech lat pod opieką artystyczną Krystyny Pieńczakowskiej i pod egidą Polskiego Związku Niewidomych. Zespół złożony jest z pasjonatów, którzy chętnie dzielą się swoją pasją z innymi.  Śpiewają, co im w duszy gra, czyli piękne, polskie utwory.

17.10.  –  Spacer z przewodnikiem po Wałach Chrobrego w Szczecinie.

Tym razem na spacer zaprosił nas Tomasz Wieczorek – kierownik CIKiT Zamek w Szczecinie. Przewodnik turystyczny po Szczecinie i województwie zachodniopomorskim. Pomysłodawca i koordynator projektu, w ramach którego powstała zamkowa publikacja „Śladami Lubinusa.  Przewodnik niezwykły”, którego treści jest współautorem. Twórca koncepcji zrealizowania filmu „Zamek wśród atrakcji Pomeranii”, kart edukacyjnych oraz gry planszowej po szczecińskim Zamku Książąt Pomorskich. Autor tekstu oraz koncepcji przewodnika dla dzieci pt. „Zwiedzamy Zamek”. Współautor współczesnego komentarza opracowanego do niemych taśm pod wspólnym tytułem „Zamek Szczeciński”. Nasz spacer rozpoczynamy spotkaniem pod hotelem „Focus” przy ul. Małopolskiej.

24.10. – Szczecińska Karta Seniora i Bezpieczny Senior.

Praktyczne porady i prelekcje przedstawicieli Policji i Wydziału Spraw Społecznych w Szczecinie.

31.10.  – Dziecko i śmierć. Literatura jako wsparcie w sytuacji trudnej.

W Polsce wciąż pokutuje pogląd, że z dziećmi nie powinno się rozmawiać o śmierci, że nie powinny one przebywać w obecności osób, które umierają. Na spotkaniu  Iwona Korpaczewska-Piskorz  przedstawi lektury i wygłosi wykład o tym m.in. jak rozmawiać z dziećmi o śmierci.

Źródło: Dom Kultury Słowianin