Inspirujące wtorki

12:00

Kiedy

16.05 - 16.05.2017
godz.: 12:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Gdzie

Dom Kultury Słowianin
ul. Korzeniowskiego 2
Szczecin

Kategorie


„Wioska cudów” – przedstawienie Teatru Bomba Bomba.

Zespół prowadzony przez Violinę Janiszewską, powstał w Gryfinie w 2014 r. szybko zaczął się posługiwać językiem teatru. Ważniejsze od aspektów arteterapeutycznych stała się możliwość wspólnego tworzenia i szansa na bycie razem.

Nazwa teatru – Teatr Bomba Bomba,  wymyślona przez aktorów, jest kwestią w pierwszym spektaklu grupy pt: ”Tajemnicza walizka. Nie ma się czego bać”. Improwizacja stała się podstawową formą wypowiedzi i tworzenia tego teatru. Aktorzy improwizują zarówno na próbach jak i w czasie spektakli. Są nieprzewidywalni i pozostają w interakcji z publicznością.

„Wioska cudów”, to najnowszy spektakl Teatru Bomba Bomba. Inspiracją do zbudowania scenariusza stała się prawdziwa historia. Pieniądz i jego znaczenie w życiu ludzi. Problemy jakie są związane z posiadaniem i brakiem pieniędzy. Problem windykacji, kredytów, rosnących odsetek, procesów sądowych, problem człowieka zapętlonego w niemożliwe do zrealizowania zobowiązania, stał się tematem burzliwych rozmów i dyskusji na próbach teatru. Stał się też przyczynkiem do stworzenia spektaklu o wartościach w ludzkim życiu, o motywach, które kierują naszym postępowaniem i o przewrotności losu. Także o nadziei na to, że nawet najtrudniejsza lekcja jest po coś, ma jakiś głębszy sens. Również o tym, że cuda się zdarzają.

Teatr Bomba Bomba tworzą; Łukasz Bartoś, Grzegorz Bryn, Roman Słonina,Aleksandra Stelmaszyk, Piotr Stelmaszyk, Ewa Tarczyńska, Katarzyna Tarczyńska, gościnnie: Krzysztof  Christo Radew Dimu. Scenariusz: Zespół, reżyseria: Violina Janiszewska, kostiumy i scenografia: Monika Kuriata. Placówka patronująca: Gryfiński Dom Kultury.