Inspektor Jass – Pomeranian Youth Big Band

19:00

Kiedy

13.01 - 13.01.2020
godz.: 19:00

Bilety

Bilet: wstęp wolny

Gdzie

Dom Kultury 13 Muz
pl. Żołnierza Polskiego 2
Szczecin

Muzyczne spotkania z Inspektorem Jassem i jego gośćmi odbywają się w Domu Kultury „13 Muz” już prawie od 3 lat. Wszystko zaczęło się od żywiołowych koncertów z Pomeranian Youth Big Bandem, prezentujących szeroki repertuar muzyki big-bandowej. Od tego czasu na scenie sali kominkowej gościli znakomici muzycy, również występujących w bardziej kameralnych składach. Podczas styczniowego koncertu big band powróci na scenę z mocno karnawałowym repertuarem. Wśród artystów znajdą się znakomici muzycy i soliści z naszego miasta, studenci Akademia Sztuki w Szczecinie oraz młodzież, pojawią się też opowieści i ciekawostki z jazzowej historii.

Pomeranian Youth Big Band to orkiestra jazzowa związana z Akademią Sztuki w Szczecinie, zrzeszająca, studentów, młodzież oraz muzyków zawodowych. Założeniem orkiestry jest propagowanie muzyki rozrywkowej, bigbandowej, a misją nadrzędną działalności orkiestry, jest rozwój młodzieży poprzez wspólne koncertowanie z muzykami zawodowymi – czyli stworzenie wspólnej grupy, w której uczestniczy wiele pokoleń muzyków. Orkiestra stwarza też możliwości rozwoju młodych kompozytorów, realizując często autorski repertuar.

Orkiestra zadebiutowała podczas koncertu „Jazz na Betonowcu” na jeziorze Dąbie w sierpniu 2013 roku. W 2014 roku zdobyła Grand Prix konkursu orkiestr dętych i big bandów w Łobzie. Kierownikiem muzycznym orkiestry jest Tomasz Licak, saksofonista i kompozytor, absolwent Rytmisk Musikkonservatorium w Kopenhadze.
Big Band w swoim szerokim repertuarze posiada zarówno klasykę jazzowej muzyki big bandowej z lat 30-tych, jak i utwory nowoczesne oraz muzykę komponowaną specjalnie dla tej orkiestry, między innymi utwory Feliksa Nowowiejskiego oraz muzykę folkową. Muzyka big bandowa pełna jest żywiołowości a potężne brzmienie orkiestry przyjmowane jest przez publiczność z wielkim entuzjazmem.

Źródło: Organizator