Inauguracja sezonu artystycznego

19:00

Kiedy

23.09 - 23.09.2016
godz.: 19:00

Bilety

Bilet: 30 - 70 zł

Gdzie

Filharmonia im. M. Karłowicza
Małopolska 48
Szczecin

Kategorie


Światowej sławy dyrygent Zubin Mehta porównuje jego grę do wirtuozerskich wykonań Artura Rubinsteina. W hołdzie dla niego Europejska Unia Astronomiczna jego imieniem nazwała małą planetę 2131. Joaquín Achúcarro to wielka gwiazda, która inauguruje nowy sezon artystyczny Filharmonii w Szczecinie.

To żywa legenda, geniusz fortepianu, wytrawny artysta i niezwykła osobowość muzyczna. Do tej pory pracował w 58 krajach świata z przeszło 200 orkiestrami, w tym z filharmonikami z Berlina, Nowego Jorku, Londynu, Tokio oraz Los Angeles.

Jako solista współpracował z najznakomitszymi dyrygentami, m.in. z Claudio Abbado i Yehudi Menuhinem. Znalazł się na liście „The 100 Most Beautiful Piano Recordings of All Time”, stworzonej przez prestiżowe francuskie wydawnictwo „Diapason”, obok tak wielkich nazwisk, jak Glenn Gould, Martha Argerich, Krystian Zimerman. Nagrał ponad 30 płyt z muzyką klasyczną. Gra baskijskiego pianisty charakteryzuje się poetyckim dźwiękiem, czystą techniką, daleką od ekstrawaganckich wykonań.

Artyści:

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie

Joaquín Achúcarro – fortepian

Rune Bergmann – dyrygent

Utwory:

Witold Lutosławski – Wariacje symfoniczne (1938)

Edvard Grieg – Koncert fortepianowy a-moll, op. 16

Gustav Mahler – Symfonia nr 5 cis-moll

Źródło: Organizator