Inauguracja Akademii Antycznej

17:00
kasandra akademia antyczna

Kiedy

29.09 - 29.09.2016
godz.: 17:00

Gdzie

Muzeum Narodowe
Wały Chrobrego 3
Szczecin

Inauguracja Akademii Antycznej

W ostatni czwartek września odbędzie się wykład zatytułowany „Ta wariatka Kasandra. Co robić z niechcianym darem?” prof. zw. dr hab. Elżbiety Wesołowskiej z Instytutu Filologii Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Celem Akademii Antycznej jest upowszechnianie wiedzy o kulturze antycznej, a także popularyzacja zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie, w szczególności kolekcji antycznej Heinricha Dohrna. W tym roku Akademia Antyczna poświęcona będzie mitologii greckiej. Zostaną omówione mity o bogach, boginiach i herosach, wyjaśniających miejsce człowieka w świecie oraz samo funkcjonowanie świata.

W ramach programu odbywają się cyklicznie wykłady wybitnych znawców z ośrodków akademickich w Polsce. Akademia Antyczna to także konkursy interdyscyplinarne i warsztaty adresowane do dzieci i młodzieży. Ich celem jest rozwijanie zainteresowań i zdobywanie dodatkowej wiedzy humanistycznej przez uczniów.

Akademia Antyczna to projekt edukacyjny realizowany przez Dział Edukacji Muzeum Narodowego w Szczecinie we współpracy z Instytutem Filologii Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu,  Stowarzyszeniem Historyków Sztuki oddział w Szczecinie oraz Polskim Towarzystwem Filologicznym oddział terenowy w Szczecinie.

Źródło: Organizator