Iluminacje – festiwal świateł – Szczecin

21:00
Fot. Materiały promocyjne organizatora

Kiedy

14.08 - 15.08.2020
godz.: 21:00

Gdzie

Bulwary Szczecińskie
Bulwar Piastowski
Szczecin

Iluminacje - festiwal świateł - Szczecin
Wyjątkowy spacer po rozświetlonym Szczecinie. Na trasie projektu pojawią się nie tylko obiekty, które na co dzień zachwycają swoją iluminacją, ale też nowe aranżacje. Tegorocznym motywem przewodnim festiwalu będzie przyroda. W kilku punktach miasta pojawią się świetlne ekspozycje nawiązujące do natury.
Na trasie świetlnego szlaku znajdzie się chociażby dziedziniec Muzeum Narodowego, plac Orła Białego, Aleja Kwiatowa czy Wyspa Grodzka, gdzie o godz. 21.00 odbędzie się koncert Michała Martyniuka. Jest on jednym z najbardziej obiecujących polskich pianistów i kompozytorów jazzowych. W strefie żeglarskiej, po zakończeniu festiwalu, odbędzie się też after party.
Uczestnicy nocnego spaceru będą mogli m.in. zagrać w retro gry na deskach szczecińskiej mariny. Od 21:00 do 1:00, o pełnych godzinach, odbywać się będą specjalne pokazy świetlne m.in. na szczecińskich dźwigozaurach i Trasie Zamkowej.
Program festiwalu Iluminacje Szczecin
Aleja Kwiatowa: godz. 21.00 – 1.00
W tej części miasta będzie można zobaczyć wielkoformatowe obiekty, które swoim kształtem, zielonym oświetleniem oraz muzyką w tle stworzą niesamowity klimat. Tej aranżacji towarzyszyć będą efekty szumiących liści, a pojęcie „miejskiej dżungli” na chwilę nabierze dosłownego znaczenia.
Dziedziniec Muzeum Narodowego przy Placu Żołnierza Polskiego: godz. 21.00 – 1.00
Aranżacja dziedzińca będzie przede wszystkim w klimacie wody i deszczu. Dzięki podświetlonej konstrukcji i specjalnym efektom dźwiękowym będzie można poczuć się jak w czasie wiosennych opadów, z tą różnicą, że parasole nie będą tu potrzebne.
Plac Orła Białego: godz. 21.00 – 1.00
Tej nocy na placu Orła Białego będzie tak zielono, jak jeszcze nigdy. Wszystko za sprawą wiązki światła w barwach Floating Garden oraz ścianki ze światłem w 3D. To idealna sceneria do wyjątkowych zdjęć. Będąc na placu Orła Białego uwagę należy skupić też na budynku Akademii Sztuki. W pewnym momencie, każdy, nie tylko spostrzegawczy, zauważy, że zacznie on nieco „falować”.
Filharmonia Szczecińska: godz. 21.00 – 1.00
Śmiało można powiedzieć, że to najbardziej oświetlony budynek w Szczecinie. Nie można przejść obok niego obojętnie. Na co dzień świeci się na biało, a z okazji wyjątkowych okoliczności zmienia kolory adekwatnie do wydarzenia. Dlatego szczecińskiej Filharmonii nie mogło zabraknąć podczas Iluminacji Szczecin. Jak będzie wyglądała tym razem? Odpowiedź poznamy już 14 sierpnia.
Trasa Zamkowa: pokazy: godz. 22:00, 23:00, 00:00, 1:00
Podczas Iluminacji Szczecina ta główna arteria miasta zostanie dodatkowo oświetlona, co da niecodzienny efekt. Tym razem wiązka światła zostanie wypuszczona w niebo. Jaki będzie kolor i efekt końcowy? Warto przyjść i przekonać się.
Dźwigozaury: pokazy: godz. 22:00, 23:00, 00:00, 1:00
Myślisz, że podświetlone Dźwigozaury to nic nowego? Nic bardziej mylnego. Podczas tego wydarzenia iluminacja świetlna tych symboli miasta połączy się ze światłem Trasy Zamkowej. Pokaz odbywać się będzie o pełnych godzinach i zostanie skierowany w stronę Wałów Chrobrego.
NorthEast Marina godz. 21.00 – 1.00
Na drewnianym tarasie szczecińskiej mariny będzie można … zagrać w retro gry. Do dyspozycji chętnych będzie, niektórym dobrze znany z dzieciństwa, Pegasus. Świetlnym zmaganiom towarzyszyć będzie też świetlna strefa chill z kolorowymi kostkami do siedzenia. Całość urozmaici muzyka szantowa.
Wyspa Grodzka, start koncertu: 21:00
Czyż to nie idealne miejsce, by zwieńczyć spacer szlakiem szczecińskich iluminacji i trochę odpocząć? W świetlnym klimacie pomogą jednak pozostać iluminacyjne drinki, a całość uświetni koncert Michała Martyniuka feat. YaniKa, jednego z najbardziej obiecujących polskich pianistów i kompozytorów jazzowych, pochodzącego ze Szczecina. Po koncercie kolejna odsłona cyklu Elektroniczny Szczecin na Wyspie Grodzkiej. Obok utalentowanych DJ-ów związanych z lokalną sceną klubową, nie zabraknie również gościa specjalnego! W tej roli wystąpi nasz „towar” eksportowy duet Catz’n Dogz.

Źródło: Organizator