III Bieg Pogoń Raka

12:00

Kiedy

05.10 - 05.10.2019
godz.: 12:00

Bilety

Bilet: Obowiązują zapisy

Gdzie

Głębokie Polana Sportowa
Głębokie Polana Sportowa
Szczecin

Już 5 października 2019 roku w sobotę, w samo południe z Polany Sportowej w Puszczy Wkrzańskiej wystartuje trzeci pięciokilometrowy bieg „POGOŃ RAKA”. Celem wydarzenia jest promowanie aktywnego stylu życia wolnego od dymu tytoniowego, a także budowanie świadomości raka płuca oraz potrzeby regularnych badań profilaktycznych.

Eksperci od dawna alarmują, że rak płuca jest pierwszą przyczyną zgonów wśród Polaków. Zwykle nie daje wczesnych objawów, a niestety późno wykrywany, nie ma dobrych rokowań. Jak ustrzec się przed tym nowotworem? Główną przyczyną występowania raka płuca jest palenie tytoniu, jednak mało kto wie, że problem ten dotyka nie tylko palaczy. Dlatego odpowiedzią jest kompleksowa profilaktyka! Prowadzenie aktywnego trybu życia wolnego od dymu tytoniowego oraz poddawanie się regularnym badaniom może uchronić nas przed rakiem płuca. Właśnie do kształtowania takich postaw zachęcać będą organizatorzy biegu POGOŃ RAKA.

W tym roku na uczestników zostanie przygotowanych 600 pakietów startowych. Podobnie jak przy dwóch poprzednich edycjach, na wszystkich uczestników, którzy ukończą bieg, będą czekały oryginalne medale okolicznościowe, a także nagrody. Kibice z kolei będą mogli zajrzeć m.in. na stoisko edukacyjne Państwowej Inspekcji Sanitarnej, gdzie możliwe będzie wykonanie pomiaru wydolności płuc (badanie spirometryczne), a także pomiaru stężenia tlenku węgla
w wydychanym powietrzu u osób palących. Dostępne będą również materiały edukacyjne dotyczące szkodliwości palenia tytoniu. Młodsze dzieci, który przyjdą na bieg z rodzicami mogą liczyć na konkursy z drobnymi nagrodami.

Program szczegółowy:

W dniu 4.10.2019 roku biuro otwarte w Szczecinie od godz. 16:00 – 20:00, ul. Jana Pawła II 42 – wejście od ul. Śląskiej 1 piętro

W dniu 5.10.2019 roku 8:00 do 11:00 wydawanie pakietów ( BIURO – Polana Sportowa ul. Siedmiu Młynów),

11:30  – rozgrzewka przez trenera
11:30 – zamknięcie listy startowej biegu głównego,
12.00 – Start Ostry do Biegu Głównego (5km pętla)
13:00 – Poczęstunek regeneracyjny
14:00 – wręczanie nagród OPEN kat. M i K (miejsca 1-3),

Źródło: Organizator