II Pałacowy Uniwersytet Fantastyczny

11:00

Kiedy

17.02 - 17.02.2018
godz.: 11:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Gdzie

Pałacowy Uniwersytet Fantastyczny
Al. Piastów 7
Szczecin

Kategorie


Na uczestników czekają prelekcje w Katedrze Wiedzy Zbędnej i Katedrze Gier Wszelakich. Zajęcia praktyczne odbędą się w Katedrze Sztuk Fantastycznych, zaś spotkania z nietuzinkowymi ludźmi odbędą się w Katedrze Liter Żywych i Katedrze Światów Alternatywnych.

Pałacowy Uniwersytet Fantastyczny jest minikonwentem skupiającym się na edukacji „ku fantastyce”. Jak przystało na uniwersytet, odbędą się na nim różnego rodzaju wykłady poświęcone grom fabularnym, kulturze Dalekiego Wschodu czy fantastycznym akcentom obecnym w naszym mieście oraz w jego historii. Prócz prelekcji będzie również możliwość wzięcia udziału w warsztatach skupionych wokół uniwersów książkowych, filmowych i historycznych.

W tym samym czasie po korytarzach tej wyjątkowej uczelni będą przechadzać się zarówno wojowie, jak i odtwórcy postapokaliptycznego świata.

Na jeden dzień Pałac Młodzieży zapełni się nietuzinkowymi pasjonatami i studentami fantastycznych kierunków. Aby stać się jednym z nich, wystarczy jedynie przyjść i odebrać indeks z planem zajęć.

Studentem można zostać już od lat 6 do 106!

Źródło: Urząd Miasta Szczecin