I Szczyt Klimatyczny na Pomorzu Zachodnim

10:00

Kiedy

15.10 - 15.10.2020
godz.: 10:00

Gdzie


I Szczyt Klimatyczny na Pomorzu Zachodnim

Nasze codzienne działania mają wymierny wpływ na poprawę stanu środowiska. Często wystarczy kilka sekund, najmniejszy eko-gest aby zmienić świat na lepszy. Jak poprawić nasze zachowania, by chronić środowisko i jak rozwijać edukację ekologiczną? O tym będzie można dowiedzieć się podczas wydarzenia online – I Szczytu Klimatycznego, 15 października 2020 o godz. 10.00, na facebooku Pomorze Zachodnie News.

– Mam nadzieję, że ten szczyt klimatyczny zwróci uwagę nas wszystkich na tak ważne kwestie związane z ochroną naszego klimatu, z szeroko pojętą ekologią. Mimo, że Pomorze Zachodnie ma opinie jednego z liderów ekologicznych w Polsce, to wyzwań nie brakuje. Zamierzamy jeszcze bardziej intensyfikować działania związane z ochroną środowiska, dlatego przyszły rok nazwaliśmy Rokiem Ekologicznym. Wierzę w to, że dzięki wspólnej energii uda nam się więcej. I że Pomorze Zachodnie będzie liderem ekologicznym nie tylko w Polsce, ale także w Europie i na świecie – mówi marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Ideą I Szczytu Klimatycznego jest podniesienie świadomości prośrodowiskowych i proekologicznych wśród mieszkańców Pomorza Zachodniego. Uczestnicy rozmawiać będą na temat roli edukacji ekologicznej w zakresie kształtowania postaw przyjaznych dla środowiska. Zaproszeni prelegenci opowiedzą o dobrych nawykach, jak żyć bardziej ekologicznie, oszczędniej i zdrowiej.

Wśród zaproszonych gości są m.in. :
Joanna Glogaza – autorka, blogerka, influencerka- Optymalizacja Codzienności
Piotr Czypicki – współinicjator Społecznej Straży Ochrony Zieleni Szczecina
Paulina Domek – założycielka inicjatywy „Gadki Szmatki”
Marta Król – twórczyni edukacyjnego projektu dla dzieci „Czas na las”
Marzena Białowolska – Fundacja Dzikich Zwierząt

I Szczyt Klimatyczny na Pomorzu Zachodnim
Czwartek, 15 Października 2020, godz. 10.00
Online: www.facebook.com/PomorzeZachodnieNews
Wydarzenie: www.facebook.com/events/350193386193801

Źródło: Materiały promocyjne organizatora