I Międzynarodowy Festiwal Tanga Argentyńskiego w Świnoujściu

18:00
Fot. Materiały promocyjne organizatora

Kiedy

27.09 - 29.09.2019
godz.: 18:00

Bilety

Bilet: Cena warsztatów: 80 zł (jedne zajęcia), 250 (pakiet czterech dni); koncerty od 140 zł

Gdzie

różne miejsca Świnoujścia
Świnoujście
Świnoujście

I Międzynarodowy Festiwal Tanga Argentyńskiego w Świnoujściu

Fot. Materiały promocyjne organizatora

Po raz pierwszy w Świnoujściu odbędzie się Festiwal gorącego tanga argentyńskiego zorganizowanego przez Akademie Tanga Adriana i Doroty Grygier. Właściciele akademi są pionierami tanga argentyńskiego w Szczecinie. Warsztaty poprowadzi polsko-argentyńskie małżeństwo z wieloletnim doświadczeniem w tańcu czyli Luiza i Marcelo Almiron. Impreza jest finansowana przez Miasto Świnoujscie.

Adrian i Dorota Grygier
Bardzo wiele podróżują i chętnie się szkolą twierdząc, że od każdego dobrego nauczyciela można dowiedzieć się czegoś cennego. Uczyli się u takich sław jak: Carlos Copes, Johana Copes, Miguel Angel Pla, Gabriel MissÈ, Alejandra Mantinan, Jorge Firpo, Gabriela Elias, Eduardo Perez, Chiche y Marta, Aurora Lubiz, Hugo Daniel, Martin Ojeda, Eliana Sanchez Arteaga, Veronica Palacio y Carlos Copello, Andrea MissÈ y Javier Rodriguez, Geraldine Rojas y Ezequiel Paludi, Raul Bravo, Roxana Suarez & Sebastian Achaval.

Współorganizowali przedstawienia Tango Seduction i koncert Dino Saluzzi w Szczecinie. Brali udział w serii wywiadów o tangu w Polskim Radiu Szczecin, Radiu Eska i TVP3 Szczecin. Prowadzili także regularne lekcje tanga w Telewizji Pomerania. Tańczyli pokazy na wszystkich większych imprezach tangowych w Szczecinie i kraju m. in. na koncercie Gotan Project i Bajofondo! Stale współpracowali z klubem studenckim “Kontrasty”, DK “Słowianin”, Restauracją “Dworski”. Stworzyli cykl spotkań “Tango na Deptaku” oraz cykliczną imprezę “Międzymiastowe Spotkania Tangowe” i „Gryf Tango Maraton”

Są najlepszym przykładem, że wspólna pasja i entuzjazm może zdziałać cuda. Tańczyli już prawie wszędzie w Europie – w Warszawie, Berlinie, Budapeszczie, Paryżu, Barcelonie, Amsterdamie, Pradze, Stambule, Rzymie, Zurichu i Londynie, Porto, Buenos Aires.

MARCELO – Argentyńczyk pochodzący z Buenos Aires – profesjonalny tancerz, choreograf i nauczyciel, który ma za sobą olbrzymie i wszechstronne doświadczenie, które wchłonął od najlepszych nauczycieli i maestros w Buenos Aires. Od dawna występował na prestiżowych i tradycyjnych scenach Buenos Aires (w show tangowych): La Cumparsita, Bar Sur, La Ventana, El Viejo Almacen, Homero Manzi y Cafe Tortoni.
W latach 2001-2002 występował w tango shows:
– w Teatro Colón (z Marisą Quirogą jako główną baleriną)
– w Una Suite de Tango w Centro Cultural Borges – wspólnie z tancerzami Teatru Colón
Wygrał 2 nagrodę na Mistrzostwach Świata w Tangu organizowanych przez La Virutę i Tangautę w 2002 r.

LUIZA – żona Marcela, jest jedną z pierwszych tancerek i nauczycielek tanga w Polsce. Od 2009 r. pracuje razem ze swoim mężem Marcelo. W Buenos Aires pracowała, ucząc tanga z Oskym Casasem w jednej z najpopularniejszych tradycyjnych milong: w El Beso (2007-2008). Razem z Oskym tańczyli pokazy na takich milongach jak „Milonguita” i „Cachirulo” w Buenos Aires.
Ze swoim byłym partnerem Jakubem Korczewskim otworzyła pierwszą regularną szkołę tanga w Polsce (2003) i pracowała z nim przez 5 lat. We współpracy z Luisem Bianchi (tancerz z Buenos Aires) wyprodukowała pierwsze polskie show tangowe dla teatru („Tango Historias”, 2006), w którym występowała także jako tancerka (Warszawa i Koszalin 2006). W 2004 r. tańczyła pokaz tanga podczas „Tango Argentino Show” Juana Carlosa Copesa – legendy tanga, tancerza i choreografa znanego z filmu “Tango” Carlosa Saury.

Szczegółowy program wydarzenia znajdziesz TUTAJ.

Fot. Materiały promocyjne organizatora

Wydarzenie odbywa się pod patronatem portalu Infoludek.pl

Źródło: Organizator