Human Element

21:00

Kiedy

28.04 - 28.04.2018
godz.: 21:00

Bilety

Bilet: 99 zł
Kup bilet

Gdzie

Free Blues Club
aleja Powstańców Wielkopolskich 20
Szczecin

Human Element

Energetyczna mieszanka funk, folku i elektroniki!
Human Element to zespół tworzony przez kilku najwybitniejszych muzyków na świecie!

Skład zespołu:
Scott Kinsey – klawisze
Matthew Garrison – bas
Arto Tunçboyaciyan – perkusjonalia, wokal
Gary Novak – perkusja

Human Element to zespół tworzony przez kilku najwybitniejszych muzyków na świecie: klawiszowiec – Scott Kinsey, basista – Matthew Garrison, perkusista – Gary Novak i perkusjonista udzielający się wokalnie – Arto Tunçboyaciyan, którzy występowali i nagrywali z takimi gigantami muzyki jak Herbie Hancock, Joe Zawinul, Chick Corea, John McLaughlin, Al Di Meola, Meshell Ndegeocello, Sting, John Scofield, Snarky Puppy, Alanis Morissette, Joni Mitchell, Whitney Houston, Chaka Khan, Lalah Hathaway i wielu innych.

Human Element posiada unikalną wizję, która wytycza zupełnie nowy zakątek muzycznej mapy. Ich elektryzujące występy i nagrania mówią o postępowej tradycji zapoczątkowanej przez Milesa Davisa, Johna Coltrane’a, Weather Report czy Mahavishnu Orchestra, przenosząc te tradycje do zupełnie nowego miejsca.

Mieszają rytmy Funk, Electronic, Folk, improwizują, aby stworzyć bogaty, nowy dźwięk, który cofa i przyciąga do granic muzycznego doświadczenia. Human Element pcha muzykę w kierunku tak świeżym i historycznym jak sami muzycy.

„Postanowiliśmy, że zdecydowanie powinien być taki zespół i że płytę nagra tylko nasza czwórka” – mówi Kinsey. „Jest w tym coś wyjątkowego. Wszyscy kochaliśmy Weather Report i Mahavishnu Orchestra i chcieliśmy bliskości prawdziwego zespołu. Tak więc nasza czwórka koczowała przez kilka dni i nagrywała wszystkie podstawowe kawałki do tej płyty. Wszyscy wnieśli melodie i wszyscy mieliśmy jakiś wkład w to, w jaki sposób to w końcu brzmi. To nigdy nie była wizja jednego człowieka, nawet jeśli nagrywaliśmy jego melodię. Dlatego ja naprawdę myślę, że to brzmi jak zespół” mówi Kinsey o ich debiutanckim wydaniu.

I chociaż wpływ Zawinula może być chwilami widoczny, cztery pokrewne duchy śmiało wkraczają na wyraźnie nowe terytorium. „Językowo wszyscy mamy tak wiele od Joe”, mówi Kinsey a jednak chcieliśmy, żeby było inaczej i o nas. I kiedy się do tego zabraliśmy, myślę, że to zaczęło naprawdę nabierać naszej tożsamości. Obejmuje duży obszar muzyki, a jednak wciąż brzmi jak jedność.” dodaje Garrison. „Jeśli chodzi o wpływ Joe na ten zespół, to jest on niezaprzeczalny. Pozostawił tak duży ślad, że trudno uciec jego esencji. I osobiście uważam, że Kinsey to chyba jedyny muzyk, który naprawdę podołał i wniósł to brzmienie i wizję w przyszłość jednocześnie zachowując istotę.”

„Zgodnie z tradycją Weather Report i Joe Zawinul Syndicate, dwóch potężnych światowych kapel, które mają bardzo duży wpływ na kilka pokoleń muzyków na całym świecie, Human Element wytycza nowy zakątek na muzycznej mapie. Zespół składa się z klawiszowca Scotta Kinseya (Tribal Tech), basisty elektrycznego Matthew Garrisona (Zawinul Syndicate, Heart of Things John McLaughlin, Herbie Hancock), perkusisty-wokalisty Arto Tunçboyaciyana (Al Di Meola’s World Sinfonia, Joe Zawinul, Right Brain Patrol Marca Johnsona) i perkusisty Gary’ego Novaka (Alanis Morissette, Sting, Chick Corea’s Elektric Band), Human Element zawiera elementy fusion, funk i ormiańskiego folku.” – Bill Milkowski, Downbeat

„Plan polega na tym, aby ruszyć z tym śmiało. Wszyscy w to wierzymy, ponieważ prawdę mówiąc nie ma drugiego takiego zespołu. Odkąd Joe [Zawinul] odszedł, nie ma nikogo, kto tworzy muzykę, która nadawałaby na tej częstotliwości. Musi być więc wielu ludzi szukających muzyki, która przemawiałaby do nich tak, jak muzyka Joe.” – Scott Kinsey

 
Źródło: Organizator

Kup bilet