Hrabina Marica

19:00

Kiedy

18.10 - 18.10.2019
godz.: 19:00

Gdzie

Opera na Zamku w Szczecinie
Korsarzy 34
Szczecin

Kategorie


Hrabina Marica

Szlachetny młodzian i kapryśna hrabina, romantyczna dziewczyna, zabawny arystokrata i dowcipna matrona. Historia o wielkiej miłości i przebierankach arystokratów, gdzie ostatnie słowo musi mieć bogata ciotka, która ratuje zakochanych od klęski miłosnej i… finansowej ruiny.

Zapraszamy na klasyczną operetkę, szczególnie ukochany gatunek muzyczny. Za sprawą fantastycznych kostiumów retro, choreografii i scenografii adaptacja stała się superprodukcją Opery na Zamku. Świetnie znane melodie, zabarwione węgierskim folklorem i cygańską nutą w wykonaniu solistów oraz artystów orkiestry, chóru i baletu porywają do tańca! Czardasz Maricy „Gdy cygańska piosnka płacze”, duet Maricy i Żupana „Ach, jedź do Varasdin” czy nieśmiertelna aria Tassila „Graj, Cyganie!” z pewnością zagwarantują udany wieczór.

Natalia Babińska:

Hrabina Marica –  kobieta, która ma wszystko w życiu: urodę, pieniądze, przyjaciół i barwne życie. Z jednej strony jej dni wydają się płynące szampanem i utkane atrakcjami, z drugiej strony – adoratorzy i przyjaciele budzą jej nieufność. Marica żyje na tyle długo, że zdążyła już się zorientować w nieszczerości intencji otaczających ją ludzi. Bogactwo i uroda czynią z niej trofeum, podczas gdy ona chciałaby być po prostu kobietą do kochania. Ponieważ zaś akcja naszej inscenizacji rozgrywa się w świecie marzeń – w chmurach – to marzenie Maricy musi się spełnić. Oto pojawia się tajemniczy hrabia w przebraniu i obdarza hrabinę szczerym uczuciem. Szczęśliwie człowiek ten okazuje się mężczyzną szlachetnym i wartym wzajemności Maricy. Mamy więc operetkowy happy end, ku pokrzepieniu serc. Na szczęście w życiu też tak bywa!

REALIZACJA:

Reżyseria: Natalia Babińska
Kierownictwo muzyczne: Jerzy Wołosiuk
Scenografia i kostiumy: Martyna Kander
Reżyseria świateł: Maciej Igielski
Choreografia: Karol Urbański, Jiřina Nowakowska (step)
Przygotowanie chóru: Małgorzata Bornowska
Asystent reżysera: Mirosław Kosiński

OBSADA:

Hrabina Marica: Joanna Tylkowska-Drożdż (18, 19.10)
Lucyna Boguszewska (20.10)

Hrabia Tasillo: Paweł Wolski (18, 20.10)
Jacek Szponarski (19.10)
Liza: Ewa Olszewska
Baron Koloman Żupan: Piotr Zgorzelski
Książę Populescu: Tomasz Łuczak (18,20.10)
Mirosław Kosiński (19.10)
Księżna Cudenstain: Gabriela Orłowska-Silva
Czeko: Adam Jeleń
Karol Stefan Liebenberg: Janusz Lewandowski
Peniżek: Wiesław Łągiewka
Mania: Aleksandra Wiwała (18, 20.10)
Iga Caban (19.10)

Orkiestra, chór i balet Opery na Zamku
Dyrygent Jerzy Wołosiuk

Źródło: Opera na Zamku w Szczecinie