Hipisi – „Drogi Szczecińskiej Kontrkultury”

15:00

Kiedy

24.09 - 24.09.2017
godz.: 15:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Gdzie

Dom Kultury Słowianin
ul. Korzeniowskiego 2
Szczecin

To impreza dedykowana tym, którzy chcą się dowiedzieć czegoś więcej o rodzimej generacji Flower-Power, która w Polsce miała swoje apogeum w latach siedemdziesiątych.

W Szczecinie, kultowymi miejscami związanymi z hipisami była m.in. „Brama”, „Syf” czy „Placyk”. W latach siedemdziesiątych były to główne miejsca spotkań.

W tamtych czasach szokowali długimi włosami, kolorowym strojem i „abnegackim” podejściem do szarej rzeczywistości PRL. Za swoją odmienność byli wyrzucani ze szkół, ścigała ich milicja oraz Służba Bezpieczeństwa.

Niektórzy nie wytrzymywali otaczającej ich rzeczywistości i nękania przez milicję…

W „Słowianinie” proponujemy spotkanie z ludźmi, którzy przed laty tworzyli szczeciński Ruch – bo tak mówili o swoim uczestnictwie w tej swoistej kontrkulturze.

W ramach imprezy odbędą się m.in. wykłady, prezentacje i wystawy. W ich trakcie będzie można zapoznać się z ideą jaka przyświecała ówczesnym nastolatkom w poszukiwaniu prawdy i miłości.

Wieczorem  organizatorzy zapraszają na koncert zespołu „After Blues” i Barbary Włodarczyk, na którym będzie można usłyszeć m.in. utwory z repertuaru „Breakout” legendarnej formacji blues-rockowej, której liderami byli Tadeusz Nalepa i Mira Kubasińska. Po koncercie przewidziano jam session.

Źródło: Organizator