Hi-Rez Expo Viewing Party

13:00

Kiedy

07.01 - 07.01.2017
godz.: 13:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Gdzie

Zachodniopomorska Szkoła Biznesu
ul. Żołnierska 53
Szczecin

Hi-Rez Expo Viewing Party

W Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu odbędzie się impreza Hi-Rez Viewing Party Szczecin. Pierwsza w Polsce, oficjalna transmisja gier z rozgrywek Hi-Rez Expo z USA.

Nazwa SMITE  albo Paladins nic nam nie mówi? Zapewne nie. Powinniśmy jednak zapytać nasze dzieci, nastolatków… Prawdopodobnie nawet dwudziestoparolatkowie rozszyfrują te nazwy, jako popularne gry komputerowe, tzw. MOBA (Multiplayer Online Battle Arena – arena bitew online dla wielu graczy). Podobnie jak nazwę ich producenta, czyli Hi-Rez Studios ze Stanów Zjednoczonych.

Gry video, tak popularne wśród młodzieży, stają się już nie tylko zabijaczem nudy, ale urosły do rangi dyscypliny sportu, tzw. e-sportów. A za profesjonalnym sportem idzie także poważny biznes. Różnego rodzaju turnieje czy mistrzostwa w tych rozgrywkach na świecie potrafią gromadzić uwagę milionów fanów, wzbudzać emocje sięgające zenitu, a także obracać ogromnymi funduszami w pulach nagród. W naszym kraju e-sporty także stają się coraz popularniejsze, a obok udziału czy kibicowania takim rozgrywkom w większych miastach, młodzi ludzie także gromadzą się, aby wspólnie obserwować najlepsze z takich zmagań na żywo w sieci internet.

Już w sobotę młodzi pasjonaci e-sportów ze Szczecina będą mieli szansę na wspólne oglądanie na żywo i kibicowanie uczestnikom prestiżowych Mistrzostw Świata SMITE oraz rozgrywek Paladins HRX Invitational.

Hi-Rez Expo to prawdziwe święto miłośników gier Hi-Rez Studios. Pula nagród wszystkich turniejów i konkursów to ponad 1,3 miliona $ !

Organizatorzy zapewniają, obok emocji podczas transmisji na żywo z USA, także atrakcje dla uczestników na miejscu. Przede wszystkim ekscytujące turnieje w gry SMITE/Paladins, a także możliwość przetestowania wersji próbnej nowej gry SMITE Tactics. Ponadto konkursy z nagrodami oraz degustację ciasteczek wzorowanych na grze SMITE.

Źródło: Organizator