Herbert / Marstal / Ridder w ramach cyklu Soundlab

17:00

Kiedy

25.06 - 25.06.2017
godz.: 17:00

Bilety

Bilet: 60-90zł
Kup bilet

Gdzie

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza
Małopolska 48
Szczecin

Herbert / Marstal / Ridder w ramach cyklu Soundlab

Na zakończenie cyklu koncertowego SoundLab – filharmonicznego laboratorium muzyki elektronicznej w sezonie 2017/2018 Filharmonia zaprasza na niezwykły wieczór. Do Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie prowadzonej przez Andre de Riddera (dyrygenta wciąż eksplorującego nowe przestrzenie muzyczne) dołączą dwie osobowości muzyki elektronicznej – Matthew Herbert, prezentując swój projekt Matthew Herbert recomposed Mahler X symphony oraz Henrik Marstal ze swoją ambientową interpretacją muzyki Gustava Mahlera. W tych dwóch projektach na żywo dokona się scalenie barw akustycznych, wytwarzanych przez potężny skład orkiestry symfonicznej z dźwiękami generowanymi elektronicznie.

Matthew Herbert (ur. w 1972 roku), brytyjski muzyk elektroniczny i producent muzyczny światowe uznanie zdobył w latach dziewięćdziesiątych. Od albumu Around the House (1998) tworzy muzykę opartą na znalezionych dźwiękach. Jest niezaprzeczalnie ikoną muzyki elektronicznej, twórcą ignorującym jakiekolwiek granice, poszerzającym spectrum oddziaływania dźwięków na człowieka.
Matthew Herbert wziął na warsztat  Adagio z X symfonii Mahlera, a następnie poddał swoistego rodzaju manipulacji istniejącym źródłem dźwięku. Stając na scenie wraz z orkiestrą symfoniczną grającą oryginalną kompozycję Mahlera – przetwarza muzykę graną na żywo, rozszerzając i uzupełniając jej zasięg emocjonalny.

Duński artysta Henrik Marstal Mahlera odczytał inaczej. Jako twórca muzyki ambientowej raczej uwspółcześnia Mahlera odbiorcy, nadając tej muzyce nowy wymiar. Marstall wykorzystuje fragmenty z paru symfonii Mahlera, i w przeciwieństwie do dzieła Matthew Herberta, podchodzi do tej muzyki bardziej na zasadzie przetworzenia aniżeli dokomponowania i rekonstrukcji.

Bilet ulgowy uprawnia do wzięcia udziału w wydarzeniu z miejscem siedzącym oraz przysługuje osobie, która spełnia jeden z niżej wskazanych warunków:
a) jest dzieckiem w wieku do 6 lat;
b) jest uczniem szkoły podstawowej, gimnazjalnej, średniej;
c) jest studentem I lub II stopnia studiów dziennych, zaocznych lub wieczorowych do ukończenia 26. roku życia;
d) jest emerytem lub rencistą;
e) jest osobą z orzeczoną niepełnosprawnością;
f) posiada medal „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis’;
g) posiada kartę Euro26.
Bilet wraz z dokumentem uprawniającym do ulgi należy okazać obsłudze w momencie wejścia na wydarzenie.

Kup bilet