Happening – Szczecin Classic

15:00

Kiedy

24.04 - 24.04.2019
godz.: 15:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Gdzie

Jasne Błonia i Plac Grunwaldzki
Szczecin
Szczecin

Kategorie


Happening - Szczecin Classic

Podczas happeningów, które odbędą się w przestrzeni miejskiej będzie bardzo sentymentalnie, bo powrócimy myślami do naszych podwórek. Nie zabraknie zabaw, kredy i beztroski, bo będzie to okazja do pogrania w klasy. Spotkać też będzie można prawdziwe instrumenty, które opowiedzą nieco o sobie.

Wydarzenie odbywać się będzie w ramach nowego festiwalu muzyki klasycznej – Szczecin Classic. W tegorocznym okresie majówkowym, będzie popularyzował i prezentował muzykę klasyczną na najwyższym poziomie za sprawą artystów światowej klasy, a także pełnił funkcję edukacyjną. W jego ramach odbędzie się bowiem prestiżowy kurs muzyczny Szczecin Classic Academy organizowany w ścisłej współpracy z Akademią Sztuki.

Szczecin Classic nosi podtytuł Gramy w Classy, co nawiązując do zamysłu organizatorów, ma ułatwić odbiór muzyki klasycznej szerokiej grupie odbiorców, zarazić ich niespotykaną dotąd energią, która może zostać eksploatowana na różnych polach wydarzeń towarzyszących. W ramach festiwalu od będzie się 7 koncertów muzyki klasycznej z udziałem gwiazd oraz wydarzenia towarzyszące.

Źródło: Organizator