Kiedy
04.12 - 04.12.2016godz.: 10:00
Kategorie
PROGRAM:
Sala ILUZJON
10:00 – 12:00 | Świąteczny poranek dla dzieci – Kino świąteczne
12:00 | Występ uczniów z Akademii Muzycznej II stopnia
12:30 | Kolędy Młodzieży ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 2
14:00 – 14:40 | Występ Grupa Artystyczna Arfik
W zespole Arfik śpiewają dzieci w wieku od 7 do 15 lat. Twórcą grupy jest Ryszard Leoszewski. Jest on jednocześnie kompozytorem większości utworów Arfika. Od 1996 z zespołem na stałe współpracuje także autorka tekstów, pisarka Barbara Stenka
Młodzi wykonawcy wielokrotnie występowali w kraju i za granicą. Są laureatami wielu festiwali estradowych, teatralnych i chóralnych. Grupa wydała w sumie około 100 piosenek. Od 1991 do 1998 Arfik tworzył też własną audycję radiową w Polskim Radiu Szczecin, a w latach 1996-2001 cykliczny program telewizyjny Drynda (do 2000 w TVP Szczecin, potem w telewizji Polonia). Wspólnie ze Szczecińską Filharmonią organizowali cykl „Poranków z Arfikiem”, który cieszył się dużym powodzeniem. Przygotowują też liczne widowiska muzyczne. Niektórzy absolwenci zespołu Arfik działali kiedyś w zespole Piętnaście Po, a obecnie w grupie muzyczno-kabaretowej Kostka Cukru.
15:00 – 15:30 | Kolędy w wykonaniu Dzieci Świętego Mikołaja z Parafii z ulicy Golisza pw. Św. Mikołaja
15:30 | Marta Uszko – recital kolęd
Marta Uszko – Aktualnie aktorka Teatru Polskiego w Szczecinie. Ukończyła Studium Wokalno–Aktorskie im. Baduszkowej w Gdyni (2010). Rodowita Wrocławianka. Jako studentka brała udział w licznych musicalach w Teatrze Muzycznym w Gdyni m.in. „ Ania z Zielonego Wzgórza”, „ My fair lady” w reżyserii Macieja Korwina oraz „ Francesco” Wojciecha Kościelniaka. Współpracowała również z Muzycznym Teatrem w Gliwicach, gdzie w musicalu „Hair” wcieliła się w postać Dionne.
15:30 | Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej KRĄG
Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej „Krąg” powstał w 1969 roku. Jego twórcą, choreografem i kierownikiem była Dobrosława Słupińska. Zespół ma w repertuarze polskie tańce narodowe, a także tańce i przyśpiewki z okolic: Łowicza, Lublina, Krakowa i Rzeszowa oraz Kaszub, Kurpi Zielonych, Śląska i Spisza. Ideą przewodnią tworzenia programu artystycznego Zespołu jest przybliżenie odbiorcy elementów polskiego folkloru w formie zbliżonej do autentyku. Kroki taneczne, przyśpiewki, gwara, brzmienie kapeli i stroje są odtwarzane z możliwie największą starannością przy współpracy specjalistów z poszczególnych regionów. Opracowania artystyczne ograniczają się do koniecznych „zabiegów” uwzględniających zasady kompozycji scenicznej i możliwości percepcyjnych odbiorcy.
16:30 | Pokaz Tańca
17:00 | Mikołajkowy Turniej dla Dzieci w Piłce Nożnej
KUBRYK LITERACKI
Czytanie Bajek Świątecznych
12:30 | Adam Dzieciniak ,,Czerwony Kapturek”
Adam Dzieciniak – Polski reżyser i aktor teatralny i filmowy. Aktor Teatru Polskiego w Szczecinie. Występował na początku programu Śmiechu warte z Tadeuszem Drozdą Absolwent Wydziału Lalkarskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Zadebiutował w roku 1979 rolą Koziołka w spektaklu „Alarm za kulisami” w Teatrze Lalki „Tęcza” w Słupsku, w reżyserii Zofii Miklińskiej. Aktor zawodowo związany z teatrami: Dramatycznym w Słupsku, Dramatycznym w Elblągu, Lubuskim Teatrem im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze oraz Teatrem Kameralnym w Szczecinie. Od roku 1987 na stałe związany z Teatrem Polskim w Szczecinie. W roku 2005 Aktor nagrodzony został Bursztynowym Pierścieniem ( w kategorii – najlepszy aktor) za rolę Marcina Kabata w spektaklu „Igraszki z diabłem” Jana Drdy, w reżyserii Wojciecha Solarza.
13:00 | Henryk Sawka ,,Kot w butach”
Henryk Sawka – znakomity polski rysownik i satyryk. Obecnie związany z NEWSWEEKIEM. Debiutował w tygodniku „itd.”, przez kilkanaście lat był czołowym rysownikiem tygodników „WPROST” i „POLITYKA”. Laureat najbardziej prestiżowych nagród: „Złotej Szpilki” i „Złotego Medalu Satyrykonu”. Miłośnik tenisa i jeździectwa – Mistrz Polski Artystów w Ujeżdżeniu. Wielokrotny juror przeglądów kabaretowych, m.in. krakowskiej PaKi. Autor tekstów satyrycznych i parodii. Założyciel zespołu „Sawka Klezmer Band” (teksty w języku rosyjskim i jidisz). Autor felietonów radiowych „SawkaFM” i filmów rysunkowych „Wstawki Sawki”.
13:30 | Dorota Chrulska ,,Jaś i Małgosia”
Dorota Chrulska – Aktorka Teatru Polskiego w Szczecinie od 2001 roku; W roku 2004 nagrodzona Srebrną Ostrogą (nagroda dla najbardziej obiecujących, młodych aktorów) za rolę Ofelii w „Hamlecie” Shakespeare`a oraz rolę Małgorzaty w „Fauście” Goethego.breitling replica watches
W roku 2006 otrzymała nagrodę XLI OPTMF Kontrapunkt , za aktorską kreatywność – za 4 role: Magdy, Angeli, Ali, Masłowskiej – w przedstawieniu „Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną” Doroty Masłowskiej w Piwnicy przy Krypcie w Szczecinie
14:00 | Adam Zych ,,Królewna Śnieżka”
Adam Zych – od 1992 roku związany z Teatrem Polskim w Szczecinie. Znany z takich spekatkli jak między innymi Wieczór w teatrze, Opera za trzy grosze czy też Matki.
14:30 | Grono Pedagogiczne ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 2. ,,Lokomotywa”
15:30 | SPR Pogoń Baltica Szczecin,,Opowieść Wigilijna”
16:10 | SPR Pogoń Baltica Szczecin ,,Dziewczynka z zapałkami”
16:50 | Szczecińska drużyna sportowa ,,Królowa Śniegu”
17:20 | Dariusz Wieczorek / Rafał Naglik ,,Dziadek do Orzechów”
GALERIA SZCZECIŃSKA
warsztaty dla dzieci
13:00 – 14:00 | warsztaty dla dzieci z Kwiaciarnia „Pod żółtą różą” Monika Dłużyk-Marciniak
14:00 – 15:00 | warsztaty rękodzielnicze z Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej KRĄG
15:00 – 16:30 | warsztaty świąteczne z Travelshops –
- 15:00 – 15:30 – Dekoracja Bombek
- 15:30 – 16:00 – List do Świętego Mikołaja
- 16:00 – 16:30 – Aniołki na choinkę
przez cały czas trwania warsztatów:
– malowanie/ rysowanie (dzięki pomocy harcerek z drużyny 8 SDW „Feniks”
HOL GŁÓWNY
w ciągu dnia:
Stanowisko Zachodniopomorska Fundacja Pomocy Rodzinie „Tęcza serc” – zbiórka gier oraz zabawek dla podopiecznych fundacji.
Trzon Fundacji stanowią osoby związane z rodzicielstwem zastępczym, czy to jako opiekunowie zastępczy, czy z racji wykonywanego zawodu. Przez kilka lat wspólnie podejmowali szereg działań na rzecz rodzin i dzieci. Podejmowane działania okazywały się niewystarczające w stosunku do potrzeb dzieci, rodzin zastępczych i naturalnych. W związku z tym w połowie 2006 roku podjęli decyzję, aby sformalizować działania, które pozwolą skutecznie wspierać dzieci i rodziny. Fundacja nasza skupia głównie osoby, które opiekują się dziećmi pozbawionymi opieki naturalnych rodziców. Staramy się wspierać wzajemnie, ale i pomagać innym.
Stanowisko Stowarzyszenie Progressum
Zbiórka produktów żywieniowych z długim terminem przydatności oraz produktów higienicznych
Dla rodzin młodzieży ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 2, na który składa się Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 16 oraz Szkoła Przysposabiająca nr 2 (skupiają młodzież z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym)
Stowarzyszenie Progressum tworzy organizację ludzi kreatywnych, ambitnych, przedsiębiorczych, nieustannie rozwijających się i pełnych pasji do działania.
Są stowarzyszeniem, które powstało w celu aktywizacji oraz wspierania. Ich celem jest krzewienie inicjatyw przedsiębiorczych oraz działanie na rzecz integracji oraz pomocy społeczności lokalnej. Twórcy wielu zbiórek, między innymi Nakrętkomanii dla Frania.
Zbiórka pieniędzy na operację dla małej dziewczynki „Uratujmy nozki Victorii”
Victoria Komada w czerwcu 2016 skończyła roczek i jest bardzo ruchliwym dzieckiem, bardzo chciałaby chodzić. Urodziła się z deformacją nóżek, dwustronną hemimelią piszczelową. Miała liczne konsultacje w Wielkiej Brytanii w odniesieniu do choroby, w większości pojawiły się zalecenia dwustronnej amputacji obu nóg. Dr Dror Paley z USA, po konsultacji, zaoferował rekonstrukcję obydwu kończyn. Procedury te nie są dostępne obecnie w Europie. Dr Paley przeprowadził tego typu operacje na dość dużą skalę, w tym u więcej niż czwórki dzieci z Polski. Optymalny okres na operację to zazwyczaj między 12 a 24 miesiącem. Rodzice robią wszystko, żeby uratować nóżki. Victorii. Na operację i rehabilitację potrzeba 1,5 miliona złotych. Na koncie Fundacji jest w tej chwili około 120 tysięcy złotych. A rodzice są pozostawieni sami sobie, a czasu jest mało. Sami muszą walczyć o każdą złotówkę.
Źródło: CKE Stara Rzeźnia