Grzegorz Turnau, Sklep z ptasimi piórami

21:00
turnau

Kiedy

15.09 - 15.09.2016
godz.: 21:00

Gdzie

Ziemne korty
al. Wojska Polskiego 127
Szczecin

Grzegorz Turnau, Sklep z ptasimi piórami

Koncert w ramach Tenis Music Festiwal.

Grzegorz Turnau 

Grzegorz Turnau pisze i wykonuje piosenki od ponad trzydziestu, a nagrywa je od ponad dwudziestu lat. Do tej pory ukazało się piętnaście solowych albumów z jego muzyką, pisaną do wierszy różnych autorów, a także do jego własnych tekstów. Wydał też kilka płyt okazjonalnych, a na kilkunastu innych gościnnie występował jako wokalista, autor muzyki, tekstu oraz jako pianista. Jest także autorem muzyki do kilkudziesięciu spektakli teatralnych, programów telewizyjnych i filmów. Otrzymał dziewięć „Fryderyków” – nagród polskiej fonografii. Artysta prowadzi bardzo intensywną działalność koncertową, występując solowo, w duetach, składach kameralnych, a przede wszystkim z własnym zespołem.

sklepzptasimipiorami.jpg

Ryszard Leoszewski i Sklep z Ptasimi Piórami (support)

Ryszard Leoszewski to kompozytor, wokalista, pedagog, jedna z najciekawszych postaci kulturalnego Szczecina. Znany przede wszystkim jako założyciel i lider zespołu Sklep z Ptasimi Piórami (1978) oraz twórca dziecięcej grupy artystycznej ARFIK (1987). Jego utwory napisane dla obu zespołów zostały wydane na ponad 40 płytach CD. Ryszard Leoszewski jest również autorem projektu artystycznego – „Ulica Mandelsztama”, w ramach którego wykonywał swoje kompozycje z orkiestrami symfonicznymi: Opery na Zamku, Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica i Pomorskiej Filharmonii w Bydgoszczy. Może się poszczycić wspólnymi występami z wieloma znanymi artystami i zespołami. Do takich należą Rick Wakeman – pianista grupy YES i wybitny wokalista jazzowy Bobby McFerrin. Ryszard Leoszewski jest laureatem Nagrody Artystycznej Miasta Szczecina, honorowym Ambasadorem Szczecina, a w 2012 roku został odznaczony Medalem „Zasłużony Kulturze GLORIA ARTIS”.

Sklep z Ptasimi Piórami zagrał po raz pierwszy 8 marca 1978 roku w Szczecinie i do tej pory jest wizytówką kulturalną swojego miasta. Wciąż nagrywa nowe piosenki i płyty, prezentuje programy w teatrach i klubach całej Polski. Sklep zwyciężał wielokrotnie na festiwalach piosenki studenckiej i jest ciągle żywo odbierany zarówno przez publiczność swojego pokolenia, jak i nową, bardzo nieraz młodą, która dzięki grupie odkrywa niepowtarzalną atmosferę spotkania z żywą muzyką i mądrymi tekstami. Skład zespołu tworzą Ryszard Leoszewski (gitara, śpiew), Mariusz Smoliński (piano), Krzysztof Ciesielski (kontrabas) i Lech Grochala (perkusja).

Gdzie: Kort tenisowy, al. Wojska Polskiego 127

Bilet: wyłącznie dla osób posiadających bilety i karnety na mecze Pekao Szczecin Open 2016.

Źródło: Organizator