Gry i zabawy podwórkowe dla małych i dużych

14:00

Kiedy

16.09 - 16.09.2017
godz.: 14:00

Gdzie

Podwórko kamienicy
ul. Ściegiennego 4
Szczecin

Kategorie


Gry i zabawy podwórkowe dla małych i dużych

Gry podwórkowe – to wehikuł czasu przenoszący do krainy zabaw na świeżym powietrzu, bez wszędobylskich telewizorów, laptopów. Młodsi będą mogli współzawodniczyć w emocjonujących turniejach – m.in. wyścigi kapsli, gra w klasy, albo kipę, a starsi westchnąć z sentymentem nad wspomnieniami z dzieciństwa, a być może włączyć się do wspólnej zabawy. To niezwykle proste lecz bardzo pobudzające wyobrażanie zabawy dla małych i dużych realizowane przy bezpośrednim udziale mieszkańców. To świetna sposobność do wymiany międzypokoleniowych doświadczeń.

W programie także loteria, konkursy z nagrodami oraz dla wszystkich, wata cukrowa, najprawdziwsza oranżada i cuksy.

W świat beztroskich podwórkowych zabaw wprowadzą animatorzy „Kompanii Marzeń”. Ich działania to przede wszystkim pobudzanie dziecięcej wyobraźni, motywacja do kreatywnego zaangażowania i wreszcie wsparcie rozwoju czyli nauka przez zabawę. Ich edukacyjne zabawy powstały we współpracy z wykwalifikowanymi pedagogami. Wykorzystują w nich także elementy warsztatu cyrkowego oraz aktorskiego, nie stroniąc przy tym od sprawdzonych i znanych zabaw (wielka skakanka, i inne animacje sportowe).”

Do udziału w „Grach podwórkowych” zapraszamy mieszkańców okolicznych kwartałów, oraz gości z innych części miasta. Dla tych ostatnich to okazja do wejścia w głąb kwartałów i poczucia unikatowej atmosfery szczecińskiego śródmieścia. Na wydarzenie wstęp wolny. Wszystkie z atrakcji są nieodpłatne.

Podczas tego barwnego popołudnia znajdzie się także czas i miejsce na poważniejsze rozmowy – omawiane będą sprawy dotyczące inicjatyw lokatorskich, związanych z zagospodarowaniem podwórek. Być może niektóre z inicjatyw uda się zrealizować na miejscu.

Realizowane w ramach Akcja-Reaktywacja, przy współpracy: STiPS / MediaDizajn / Kompania Marzeń / STBS / Rada Osiedla Śródmieście –Zachód

Informacje: sttpro@wp.pl / 881 625 499​

Źródło: Materiały organizatora