Global Justice Morning – warsztaty dla dzieci

12:00

Kiedy

22.10 - 22.10.2017
godz.: 12:00

Gdzie

Muzeum Narodowe
Wały Chrobrego 3
Szczecin

Kategorie


Organizatorzy serdecznie zapraszają dzieci w wieku od 6 do 10 lat oraz ich rodziców, babcie i dziadków na  drugi darmowy warsztat edukacyjny Polskiej Zielonej Sieci o świecie dla dzieci pod nazwą Global Justice Morning, połączony z projekcją ciekawego filmu dla dorosłych.

Podczas warsztatu dzieci zapoznają się z mapą świata, różnicami pomiędzy poszczególnymi kontynentami i sposobem życia ich mieszkańców. Jak wygląda zwykły dzień dzieci z różnych stron świata: jakie mają obowiązki, marzenia, jak wygląda ich szkoła, gdzie mieszkają? W co bawią się ich rówieśniczki i rówieśnicy w Azji czy Afryce? Jakie mają zwyczaje? Czy coś ich trapi? Czym się różnimy, a w czym jesteśmy podobni. Porozmawiamy też o tym, czym jest szacunek, wolność i rozwój. Nie zabraknie niespodzianek i pełnych atrakcji zabaw.

Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie mailowe, podając imię i wiek dziecka, na adres milena@globalnepoludnie.pl. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Mamy 20 miejsc.

W tym samym czasie dorośli pijąc dobrą kawę lub herbatę z kawiarni Fika w Muzeum, będą mogli obejrzeć film „Living On One Dollar”, opowiadający o eksperymencie amerykańskich studentów, którzy wyjechali do Gwatemali, by zamieszkać w małej wiosce i żyć tak, jak ich sąsiedzi, za dolara dziennie.

Więcej informacji na stronie: http://globalnepoludnie.pl/morning-szczecin2

Źródło: Organizator