Giełda Płyt Winylowych

10:00

Kiedy

28.10 - 28.10.2018
godz.: 10:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Gdzie

Atrium Molo
Mieszka I 73
Szczecin

Giełda Płyt Winylowych

Początki płyty winylowej sięgają XIX wieku, jej schyłek – jak się wydawało – lat 80. ubiegłego stulecia. Jednak „czarna płyta” nie odeszła w zapomnienie – z roku na rok jej popularność rośnie. Z myślą o wszystkich miłośnikach płyt analogowych, a także osobach, które chciałyby dowiedzieć się czegoś więcej o kultowych nośnikach muzycznych, Atrium Molo, przy współpracy z projektem Tysiące Winyli oraz sklepem Winylownia, organizuje Giełdę Płyt Winylowych. To pierwsze takie wydarzenie w tym centrum handlowym. Już w niedzielę 28 października pojawią się tam wystawcy i kolekcjonerzy płyt z całej Polski, prezentując tysiące tytułów.

Winyle przeżywają swój renesans. Choć postępująca technika przyniosła nowe sposoby zapisu i odtwarzania muzyki w postaci płyt CD, MP3 lub bezpośredniego streamingu na komputer bądź telefon, coraz więcej osób powraca do słuchania płyt gramofonowych. Koneserzy twierdzą, że mają one niepowtarzalny czar oraz charakteryzują się niezwykłą głębią i ciepłem dźwięku, niedającymi się porównać z efektami towarzyszącymi innym sposobom odtwarzania muzyki.

Giełda Płyt Winylowych, która odbędzie się 28 października w Atrium Molo, to spotkanie dla wszystkich poszukiwaczy muzycznych emocji. W tym dniu centrum handlowe zapełni się stoiskami z nowymi i używanymi płytami. Podczas wydarzenia będzie można wybierać spośród kilku tysięcy nowych i używanych winyli wyselekcjonowanych przez najlepsze sklepy w kraju. Będzie to również okazja do nabycia akcesoriów do pielęgnacji czarnych płyt i gramofonu. Czas spędzony w Atrium Molo uprzyjemni muzyka prosto z gramofonu.

Gdy na przełomie lat 80. i 90. pojawiła się płyta CD, wydawało się, że to koniec płyty winylowej i analogowy sposób odtwarzania muzyki został na zawsze zastąpiony przez zapis cyfrowy. Jednak jak pokazują ostatnie lata, płyty gramofonowe zyskują coraz więcej zwolenników. Najbliższa niedziela w Atrium Molo to wydarzenie międzypokoleniowe i okazja do poszukiwania muzycznych skarbów, wzbogacenia swojej kolekcji oraz pasjonujących dyskusji o muzyce mówi Agnieszka Wasyłenko, dyrektor Atrium Molo.

Giełda Płyt Winylowych w Atrium Molo odbędzie się 28 października w godzinach 10:00-20:00. Więcej szczegółów na temat wydarzenia oraz oferty Atrium Molo można znaleźć na stronie internetowej www.atrium-molo.pl

Wydarzenie pod patronatem portalu Infoludek.pl

Źródło: Atrium Molo