Gdzie się bawić? Spotkanie o placach zabaw

17:00

Kiedy

17.03 - 17.03.2020
godz.: 17:00

Gdzie

ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki
ul. bł. Królowej Jadwigi 44b
Szczecin

Dzieci to najmłodsi mieszkańcy miasta. Są pełnoprawnymi użytkownikami przestrzeni i odbiorcami miejskich usług, często to właśnie one angażują dorosłych opiekunów do uczestnictwa w publicznych przestrzeniach. To najlepsi eksperci od zabawy. Dzieci mają prawo współdecydować o mieście, w którym spędzają pierwsze lata swojego życia.

Od kilku miesięcy trwa projekt i badanie szczecińskich placów zabaw wraz z najmłodszymi. Teraz organizatorzy znów chcą porozmawiać z dorosłymi – ekspertami, pedagogami, rodzicami i opiekunami – i poznać ich perspektywę. Celem jest poznanie możliwości i ograniczeń dotyczących placów i nieplaców zabaw, przygodowych placów zabaw, naturalnych ogrodów, czy też przestrzeni miejskich przyjaznych dziecku, także z punktu widzenia starszych. Zebrane opinie, oczekiwania, pomysły i podpowiedzi pomogą wypracować realny plan działania.

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 17 marca, o godzinie 17:00 w Środek. Śródmiejski Punkt Sąsiedzki przy ul. bł. Królowej Jadwigi 43 (róg ul. bł. Królowej Jadwigi i ul. Boh. Getta Warszawskiego). Udział jest bezpłatny, zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem bardzo serdecznie!

Podczas spotkania poruszone zostaną  następujące zagadnienia:
🧒 Potrzeby i problemy. Wnioski z działań animacyjnych na terenie śródmiejskich placów zabaw.
🧒 Przegląd europejskich i polskich trendów w dziedzinie placów zabaw. Przygodowe, naturalne, sensoryczne, leśne place zabaw, ogrody zabaw. Sposoby funkcjonowania i finansowania.
🧒 Znaczenie partycypacji publicznej dzieci. Zabawa i miejskie przestrzenie dziecięce jako strategia urbanistyczna.
🧒 Plac zabaw to nie zbiór standardowych urządzeń. Czym dla mieszkańców może być plac zabaw.

Spotkanie prowadzą: Ania Biały i Marta Wroblewska. Dzieci mile widziane. 🙂  Organiztorzy proszą aby poinformować o przybyciu z młodszymi uczestnikami wysyłając wiadomość na adres: ania@oswajaniesztuki.pl i podając w wiadomości wiek dziecka.

Źródło: Organizator