Frida – życie, sztuka, rewolucja

18:00

Kiedy

15.02 - 15.02.2020
godz.: 18:00

Bilety

Bilet: 50 - 60,-zł

Gdzie

Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia
Inż. Wendy 14
Szczecin

Frida – życie, sztuka, rewolucja

Wzruszająca opowieść o życiu i miłości a także walce o artystyczną niezależność.

Wielkie emocje, namiętność, porywająca muzyka oraz wspaniałe obrazy inspirowane twórczością Fridy Kahlo w przejmującym monodramie Martyny Kliszewskiej.

Aktorka i malarka, absolwentka wydziału aktorskiego PWST i wydziału malarstwa ASP w Łodzi, wcielając się w postać Fridy przenosi nas w świat nasyconej kolorem meksykańskiej kultury. Z wrodzonym wdziękiem i temperamentem opowiada o najważniejszych zdarzeniach z życie tej niezwykłej artystki.

Pełen zmysłowości spektakl to nie tylko spotkanie z Fridą Kahlo, najsłynniejszą na świecie meksykańską malarką, ale również próba przyjrzenia się doświadczeniu malujących kobiet, ich szczególnego udziału w historii światowej sztuki.

Poetycki zapis dramaturgiczny pomaga zrozumieć malarski świat Fridy Kahlo, w którym radość i szczęście stało w cieniu cierpienia, dając jednak nadzieję i siłę do walki o własną twórczość i pełne pasji życie. Podkreślana przez recenzentów oraz gości uroczystej premiery staranność w oddaniu emocji oraz kolorytu i kulturowości Meksyku to tylko jeden z atutów tego niezwykłego spektaklu.

Gatunek: dramat
Autor: Jakub Przebindowski
Reżyseria: Jakub Przebindowski
Scenografia: Witek Stefaniak
Opracowanie muzyczne: Ygor Przebindowski
Choreografia/ruch sceniczny: Anna Głogowska
Data premiery: 2017-11-03
Czas trwania (min.): 0
Obsada:
M (jako M)