Free Blues Band – 40-lecie zespołu

21:00

Kiedy

30.11 - 30.11.2019
godz.: 21:00

Bilety

Bilet: 25 zł

Gdzie

Free Blues Club
aleja Powstańców Wielkopolskich 20
Szczecin

Koncert poprowadzi Jan Chojnacki – dziennikarz muzyczny, popularyzator i miłośnik bluesa.

Udział w koncercie zapowiedziało wielu byłych członków zespołu Free Blues Band, dzięki czemu wystąpi parę składów prezentując oryginalne brzmienie z tamtych lat. Jest duża szansa, że na scenie pojawi się pierwszy skład z 79 roku .

Na scenie wystąpią m.in. Darek Szczepański, Waldemar Grzeszczuk, Marian Malcherek, Bartłomiej Szczodrowski,Cezary Odkała, Lech Grochala, Krzysztof Szmatłoch, Tomasz Bachorz, Mariusz Orzechowski, Kamil Żuchowski, Jakub Fiszer, Krzysztof Niewirowski, Robert Chołody, Agnieszka Malcherek, Andrzej Malcherek, Dariusz Kamiński, Mateusz Pawelec

Formacja została założona w 1979 roku i ma na swoim koncie zarówno zwycięstwa w większości prestiżowych festiwali muzycznych w Polsce, jak i współpracę z wieloma wybitnymi muzykami z całego świata. Warto chociażby wspomnieć o fakcie, że Free Blues Band był towarzyszącym zespołem takich wykonawców jak: Tadeusz Nalepa, Stan Skibby, Carlos Johnson. Supportował on między innymi: Johna Mayalla, Johna Scofielda, The Animals Scott’a Hendersona oraz Johnnego Wintera. Grali jako suport przed Deep Purple, a także koncerty z Ianem Paicem – perkusistą DP.

Zespół w swojej muzyce łączy w unikalny sposób rhythm ‚n’ blues z soulem, funkiem i elementami jazzu. O jego niepowtarzalnym brzmieniu stanowi porywająca, nasycona bluesem gitarowa gra lidera – Andrzeja Malcherka oraz oryginalne organy Hammonda B3 z 1956 roku, na których gra, jako jedyna w Polsce, przedstawicielka płci pięknej Agnieszka Malcherek.

Skład zespołu:
Andrzej Malcherek – gitara, wokal,
Agnieszka Malcherek – organy Hammonda
Mateusz Pawelec – bas
Dariusz Kamiński – perkusja

Źródło: Organizator