Fonetyka – „Ciechowski” w ramach cyklu Radio Szczecin dla Niepodległej

19:00

Kiedy

26.10 - 26.10.2018
godz.: 19:00

Bilety

Bilet: 20 zł
Kup bilet

Gdzie

Studio Koncertowe S-1 Radia Szczecin
Niedziałkowskiego 24
Szczecin

Fonetyka - „Ciechowski" w ramach cyklu Radio Szczecin dla Niepodległej

„Grzegorz Ciechowski. Oko w oko z legendą” – pod takim hasłem Radio Szczecin i Stowarzyszenie Officyna zaprasza szczecinian na spotkanie i koncert poświęcony pamięci jednego z najważniejszych polskich artystów i ikony polskiej sceny muzycznej.

W tym roku mija dokładnie 35 lat od wydania debiutanckiej płyty zespołu Republika zatytułowanej „Nowe sytuacje”. Krążek, który zawiera takie przeboje jak „Śmierć w bikini”, „Halucynacje” w ciągu zaledwie miesiąca rozszedł się w nakładzie 260 tys. egzemplarzy i na stałe wpisał się w polskiej historię muzyki. Ciechowski skomponował wszystkie utwory, napisał do nich teksty i szybko stał się niekwestionowanym liderem zespołu. Pod koniec 1986 zadebiutował jako „Obywatel G.C.” tworząc takie utwory, jak przebój „Nie pytaj o Polskę” i „Tak… tak… to ja”. W 1996 pod nazwą „Grzegorz z Ciechowa” wydał płytę OjDADAna z muzyką nawiązującą do polskiego folkloru, zawierającą m.in. utwór „Piejo kury, piejo”.

Ciechowski udzielał się też jako producent płytowy. Pomagał takim artystom jak Kayah, Kasi Kowalskiej, Justynie Steczkowskiej, czy Marcinowi Rozenkowi. W tym roku – w nawiązaniu do jubileuszowego wydawnictwa – ukazała się książka Grzegorza Ciechowskiego „Obcy astronom” zbierająca po raz pierwszy w jednej publikacji wszystkie poetyckie teksty piosenek autora.

Z okazji 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Radio Szczecin i Stowarzyszenie Officyna chcą przypomnieć postać i dorobek Grzegorza Ciechowskiego.

O godz. 19.00 w Studiu koncertowym S-1 Radia Szczecin odbędzie się koncert zespołu Fonetyka. Warszawska formacja w 2016 roku wydała album zatytułowany „Ciechowski”. Na krążku znalazło się 8 utworów napisanych do nieznanych szerzej wcześniej i niewykorzystanych przez Grzegorza Ciechowskiego tekstów.

Po koncercie organizatorzy zapraszają wszystkich fanów i sympatyków twórczości Grzegorza Ciechowskiego na panel dyskusyjny poświęcony roli, miejscu i znaczeniu tego artysty nie tylko na mapie muzycznej, ale także literackiej. W spotkaniu wezmą udział: Andrzej Świetlik (fotograf), Przemysław Wałczuk (lider Fonetyki i dysponent praw Ciechowskiego). Spotkanie poprowadzi Konrad Wojtyła.

Koncert Fonetyki odbędzie się w ramach projektu „Radio Szczecin dla Niepodległej”.
 
Źródło: Organizator

Kup bilet