Finał WOŚP w Stargardzie

16:00

Kiedy

12.01 - 12.01.2020
godz.: 16:00

Gdzie

Rynek Staromiejski
Rynek Staromiejski
Stargard

Kategorie


Finał WOŚP w Stargardzie

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 12 stycznia 2020 r. Celem akcji będzie zbiórka pieniędzy na zakup sprzętu medycznego dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Fundacja WOŚP zakupi najnowocześniejsze urządzenie dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji, przede wszystkim w takich dziedzinach jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia.

W Stargardzie impreza wystartuje o godz. 16 na Rynku Staromiejskim. Swoim patronatem objął ją Prezydent Miasta Rafał Zając. Na scenie na Rynku Staromiejskim licytowane będą m.in. dwa vouchery do Gwiezdnego Spa w Hotelu Grodzkim, książki, gry, obrazy ofiarowane przez Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów oraz Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Koło nr 13 przy Komendzie Powiatowej Policji w Stargardzie, a także Ludmiłę Sabadini, płyty CD zespołu De Facto, tablet przekazany przez Starostwo Powiatowe, voucher na zwiedzanie miasta z Prezydentem, pakiet kibica od KP Błękitni Stargard, voucher dla dwojga do Siedliska nad Miedwiem, voucher na lekcję makijażu oraz piłki z autografami Spójni i Błękitnych i czapka Spójni z autografem trenera od portalu e-stargard.pl.

12 stycznia na scenie na Rynku Staromiejskim wystąpią dzieci i opiekunowie z Przedszkola Miejskiego nr 2 „Mali Artyści”, młodzież z pracowni tanecznej SCK, Karolina Kutek- finalistka przeglądu Młodych Muzyków, grupa wokalna ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Stargardzie, grupa De Facto z SCK, zespół Layla z Młodzieżowego Domu Kultury oraz zespół Altos.

Podczas imprezy będą odbywały się również licytacje. Mieszkańcy będą mogli również odwiedzić Domek Aniołowo, czyli miejsce, gdzie będą przyjmowane i sprzedawane ciekawe gadżety, a pieniądze z zakupu trafią do puszki WOŚP. W Herbaciarni na zmarzniętych uczestników czekały będą gorące i aromatyczne napoje, w kąciku Centrum Otwartych Drzwi odbędą Malowanie Buziaków i zabawy dla małych i dużych, a centrum edukacyjno-szkoleniowe Rescue Lab przeprowadzi szkolenia z zakresu pierwszej pomocy.

Podczas stargardzkiego Finału odbędzie się także morsowanie w basenie oraz zbiórka w ramach pomocy dla schroniska dla zwierząt Centrum Otwarte Drzwi „Paka dla zwierzaka”.