Finał regat The Tall Ships Races 2017

08:00

Kiedy

05.08 - 08.08.2017
godz.: 08:00

Gdzie

Wały Chrobrego
Wały Chrobrego
Szczecin

Finał regat The Tall Ships Races 2017

Od 5 do 8 sierpnia Szczecin kolejny raz stanie się żeglarską stolicą Europy! Największe żaglowce świata kończące wyczerpujący wyścig po Bałtyku zawiną do stolicy Pomorza Zachodniego, by wspólnie z mieszkańcami i turystami świętować wielki finał regat The Tall Ships Races 2017.

Impreza organizowana była przez Szczecin już dwa razy – w latach 2007 i 2013. Dwukrotnie zlot żaglowców okazał się sukcesem organizacyjnym, który przyniósł mieszkańcom i turystom wiele radości, a Szczecinowi uznanie w oczach innych portów. Po raz trzeci finał wyścigu odbędzie się nad Odrą w roku 2017. Przepiękne, położone nad wodą Wały Chrobrego ponownie wypełnią się niezapomnianą żeglarską atmosferą, a miasto rozbłyśnie bielą marynarskich czapek i pasiastymi koszulkami załogantów. Podobnego klimatu nie odnajdziemy w żadnym innym miejscu!

Wydarzenia towarzyszące

Nie tylko największe i najpiękniejsze żaglowce, ale także mnóstwo atrakcji sportowych, kulturalnych, żeglarskich, animacji dla dzieci i smaków z całego świata. Podczas finału regat The Tall Ships Races 2017 w Szczecinie z pewnością nikt nie będzie się nudził – każdy znajdzie coś dla siebie!

Parada załóg

Parada załóg to międzynarodowy, barwny, radosny korowód, który przejdzie ulicami miasta w niedzielę, 6 sierpnia. W pochodzie udział wezmą orkiestry i załoganci z żaglowców i jachtów ścigających się w regatach The Tall Ships Races 2017. Rozpoznać będziemy ich mogli po charakterystycznych tabliczkach z nazwami jednostek i flagami krajów, z których pochodzą. W trakcie parady prowadzącej z Wałów Chrobrego do Teatru Letniego w Parku Kasprowicza nie zabraknie muzyki, tańców i występów artystycznych. W ten sposób załogi zaprezentują się przed mieszkańcami i turystami, tworząc tym samym niezwykłą, radosną, żeglarską atmosferę rozlewającą się na całe miasto!

Koncert Andrei Bocellego

Wykonane na żywo „Con te Partiro” rozbrzmiewające pośród kołyszących się masztów i powiewających żagli z pewnością na długo pozostanie w pamięci osób goszczących na Wałach Chrobrego podczas finału regat The Tall Ships Races. A to za sprawą niezwykłego głosu włoskiego tenora – Andrea Bocelli, który będzie muzyczną gwiazdą sobotniego koncertu na scenie głównej. Ze względu na miejsce i charakter imprezy będzie to jedno z najbardziej spektakularnych wydarzeń muzycznych 2017 roku w Europie.

Koncert The Voice of Poland, C-Bool oraz Kayah

W niedzielny wieczór na scenie głównej u podnóża Wałów Chrobrego wystąpią gwiazdy programu The Voice of Poland. Ten popularny telewizyjny talent show pierwszy raz w historii wychodzi ze studia i przenosi się w plener – właśnie do Szczecina. To tu staną cztery słynne czerwone fotele, a mieszkańcy i turyści razem z jurorami usłyszą głosy znane z programu. Widowisko będzie transmitowane na antenie TVP2. Dodatkowo, w poniedziałek na scenie wystąpi najpierw C-Bool a później Kayah.

Prócz tego nie zabraknie muzyki szantowej i folkowej, która grana będzie aż w trzech miejscach – na scenie zlokalizowanej na nowym placu na Łasztowni (w pobliżu Starej Rzeźni), na żaglowcu Fryderyk Chopin i pływającej scenie przy Bulwarze Piastowskim. Szykuje się wielkie, żeglarskie (i muzyczne) święto!

Festiwal Rzeźby w Piasku

Sześć piaskowych rzeźb wysokich na nawet 3,5 metra stanie na Łasztowni podczas finału regat The Tall Ships Races 2017. Niezwykłe budowle wykonane zostaną artystów rzeźbiarzy, którzy swoją pracę rozpoczną sześć tygodni wcześniej! Wszystko to w ramach V Festiwalu Rzeźby w Piasku, który swoim charakterem nawiązywać będzie do marynistycznych tradycji i żeglarskiej atmosfery wydarzenia. Co ciekawe podczas zlotu wielkich żaglowców każdy będzie mógł stworzyć własną rzeźbę, korzystając z festiwalowej piaskownicy. Organizatorem festiwalu jest Szczecińska Agencja Artystyczna i Szczecińskie Kopalnie Surowców Mineralnych S.A.

Strefa dziecięca

W Strefie Dziecięcej utworzonej w czasie finału regat The Tall Ships Races obowiązywać będzie jeden zakaz, którego najmłodsi bezwzględnie będą musieli przestrzegać. Na pl. Adama Mickiewicza nie będzie można się nudzić! Ani przez chwilę! Strefa dziecięca działać będzie od 4 do 7 sierpnia. W programie mnóstwo atrakcji – m.in. konkurs, spektakle, warsztaty, zabawy, eksperymenty, pokaz i wiele innych.

Festiwal filmów żeglarskich

Miłośników wiatru, wody i… filmów nie może zabraknąć przed ekranem kina żeglarskiego w Parku Żeromskiego. Tegoroczna, pierwsza edycja jest początkiem tworzenia nowej historii festiwalu filmów żeglarskich, który rozpoczyna swoją przygodę właśnie podczas finału regat The Tall Ships Races 2017 w Szczecinie. Celem festiwalu jest przedstawienie najlepszych kinowych produkcji i filmów dokumentalnych o tematyce marynistycznej. W trakcie projekcji trwających łącznie ponad 50 godzin widzowie zobaczą najnowsze produkcje filmowe oraz prawdziwe perełki sprzed lat. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.

Jarmarki

Włoskie prosciutto, greckie oliwki, hiszpańska paella, wafle belgijskie, francuskie naleśniki, holenderskie tulipany i irlandzka krucha masa karmelowa – wszystko to (i nie tylko…) znajdziemy na Jarmarku Europejskim podczas finału regat The Tall Ships Races 2017. Każdy, kto odwiedzi teren Jarmarku, będzie miał okazję zasmakować w wyjątkowych potrawach z całej Europy i zainspirować się tradycyjną kuchnią z różnych zakątków naszego kontynentu. A jeśli już o jarmarkach mowa, to kolejny akapit należy się z pewnością dobrze znanemu szczecinianom Jarmarkowi pod żaglami. Odwiedzający z Polski i zagranicy znajdą tu pamiątki marynistyczne, smaczne potrawy i oryginalne wyroby, rzadko spotykane w centrach handlowych.

Strefa food trucków

Strefa food trucków zlokalizowana zostanie na Łasztowni, w pobliżu kładki prowadzącej na Wyspę Grodzką. Festiwal będzie kulinarną podróżą dookoła świata, w którą gości zabierze około 40 food trucków ze zróżnicowaną kuchnią. Zaserwują one dania inspirowane smakami i kulturami różnych regionów, krajów i kontynentów. W ofercie znajdą się także tradycyjne polskie potrawy, które dla zagranicznych żeglarzy i turystów okazać się mogą całkiem egzotyczną propozycją. Strefa Festiwalu Smaków to również miejsce odpoczynku i regeneracji, w którym – poza różnorodnym jedzeniem – goście znajdą miejsca siedzące, zimne napoje oraz dobrą muzykę.

Strefa namiotów sferycznych

W otoczeniu najpiękniejszych żaglowców, tuż przy szczecińskich dźwigozaurach na Łasztowni stanie strefa namiotów sferycznych. W każdym z sześciu namiotów zaprezentują się partnerzy i przyjaciele szczecińskiego zlotu żaglowców – firmy TT-Line, OT Logistics, Zakład Wodociągów i Kanalizacji, Stowarzyszenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego, Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście oraz Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. W spektakularnych namiotach nie zabraknie ciekawych prezentacji, pokazów artystycznych i kulinarnych, gier i zabaw. Te wyjątkowe, modernistyczne konstrukcje zachwyciły mieszkańców Szczecina i turystów już podczas finału regat Te Tall Ships Races w 2013 roku.

Wesołe miasteczka 

Już 4 sierpnia po południu wystartują dwa kolorowe wesołe miasteczka zlokalizowane po dwóch stronach Odry. Przygotują je nasi sąsiedzi – firmy z Czech i z Niemiec. Nie zabraknie dobrze znanego diabelskiego młyna, wahadła Vmaxx poruszającego się z prędkością 120 km/h i… największej w Europie karuzeli łańcuchowej, która wiruje na wysokości 80 metrów!

Samba port festiwal

To wydarzenie przepełnione dobrą, brazylijską muzyką i emocjonalną, ognistą sambą! Podczas festiwalu na Łasztowni mieszkańcy i turyści będą mogli skorzystać m.in. z warsztatów perkusyjnych i tanecznych. W programie także parada karnawałowej grupy festiwalowej i impreza klubowa.

Festiwal Orkiestr Dętych

Program konkursowy Festiwalu Orkiestr Dętych o Puchar Prezydenta Szczecina zostanie podzielony na występy estradowe, pokaz musztry orkiestrowej oraz prezentacje orkiestr podczas przemarszu w paradzie załóg. Do konkursu zgłosiły się orkiestry z całego kraju.

Wyścigi drezyn

Atrakcje podczas finału regat skierowane są nie tylko do kochających żagle… Miłośnicy pociągów będą mieli okazję wziąć udział w jedynym w swoim rodzaju wyścigu drezyn. Rywalizacja rodzin, przyjaciół i znajomych odbędzie się na torach kolejowych o długości 100 metrów. Pracownicy firmy OT Logistics objaśnią, jak drezyny działają oraz jak prawidłowo i bezpiecznie je obsługiwać. Urzadzenia będą dostępne dla wszystkich odwiedzających teren zlotu od 5 do 7 sierpnia w godzinach 10:00 – 16:00.

Strefa sportu

Mnóstwem aktywnych atrakcji charakteryzuje się strefa sportu, która powstanie w dwóch miejscach – na terenie Miejskiej Strefy Letniej na Wyspie Grodzkiej, vis-a-vis Wałów Chrobrego oraz w Parku Żeromskiego. Przed nami kilka dni wycieńczających walk na bomach, wiosłowania na ergometrach, przeciągania liny czy pokazów sztuk walki. To jednak tylko niewielka część sportowej zabawy w żeglarskim duchu. Nie zabraknie turnieju tenisa stołowego, zawodów strongmenów, warsztatów samoobrony, zawodów rodzinnych, kącika malucha, wyścigu na szczudłach, strzelania z łuku, symulatora deski surfingowej, gry w dwa ognie i wielu, wielu innych… Celem jest udowodnienie, że sport to nie tylko zdrowie, ale przede wszystkim świetna zabawa!

Strefa chillout

Odnalezienie strefy chillout na terenie imprezy nikomu nie powinno przysporzyć trudności. Wystarczającym drogowskazem będzie niepozorny, czarny, portowy kontener ustawiony w pobliżu Mostu Długiego na Bulwarze Gdyńskim. Kontener wykorzysta zieloną przestrzeń wokół, aranżując ją na kształt strefy wypoczynku, rozrywki i sportu. Zaopatrzony w nagłośnienie, z którego sączyć się będzie muzyka oraz odpowiednio oświetlony zachęcać będzie przechodniów do aktywności. Ponadto stanie się sceną do rozmów z ekspertami o Szczecinie, całodzienną sceną DJ-ską, strefą warsztatów, dzienną i nocną strefą chilloutu. To tu będzie można zagrać w bule, badmintona, frisbee, odpocząć na leżaku, oddać się kąpieli słonecznej, potańczyć. Wszystko to w rytmach proponowanych przez DJ-ów.

Ale to nie wszystko! Finał regat przedłużony zostanie o największy w Polsce Festiwal Sztucznych Ogni Pyromagic. 11 i 12 sierpnia niebo nad Odrą rozbłyśnie tysiącem kolorowych fajerwerków, przygotowanych przez najlepsze firmy pirotechniczne z całego świata.

Szczegółowy program wydarzeń:

Piątek, 04.08.2017

Wały Chrobrego
od 8:00Powitanie przypływających jednostek
16:00-24:00Jarmark pod Żaglami
Łasztownia
od 8:00Powitanie przypływających jednostek
16.00-21.00Festiwal Rzeźb w Piasku
16.00-20.00Strefa Namiotów Sferycznych
16:00-24:00Jarmark pod Żaglami
16:00-24:00Wesołe Miasteczka
19.00-23.30Samba Port Festival
Bulwar Gdyński
16.00-23.00Kontener scena z muzyką szantową/klubową
Wyspa Grodzka
Strefa Sportu
Plac Adama Mickiewicza
16:00-20:00Strefa Dziecięca
Jana z Kolna
16:00-24:00Jarmark pod Żaglami
16:00-24:00Wesołe Miasteczka

Sobota, 05.08.2017

Wały Chrobrego
od 8:00Powitanie przypływających jednostek
10:00-02:00Jarmark pod Żaglami
Łasztownia
od 8:00Powitanie przypływających jednostek
14:50Wypuszczenie gołębi – przy Starej Rzeźni
10:00-18:00Festiwal Orkiestr Dętych
10:00-21:00Strefa Namiotów Sferycznych
10:00-21:00Festiwal Rzeźb w Piasku
22:00-23:30Samba Port Festival
10:00-02:00Festiwal Smaków Food Trucków
10:00-02:00Jarmark pod Żaglami
10:00-02:00Wesołe Miasteczka
Bulwar Gdyński
11:00-18:00Kontener – punkt info
19:00-22:00Kontener / scena z muzyką szantową / klubową
Port Jachtowy i Nabrzeże Wieleckie
10.00 – 20.00Trasa kursowania tramwaju wodnego (bezpłatne bilety w namiocie TT-Line)
Jana z Kolna
10:00-16:00Wyścigi drezyn
10:00-02:00Jarmark pod Żaglami
10:00-02:00Wesołe Miasteczka
Pokłady jednostek
10:00-20:00Zwiedzanie jednostek (pokłady jednostek klasy A i B)
Scena Główna
19:30Uroczyste otwarcie Finału Regat TSR
20:00Koncert Andrei Bocellego
ok. 22:00Pokaz sztucznych ogni (po koncercie A. Bocellego)
Cmentarz Centralny
12.00Złożenie kwiatów pod pomnikiem „Tym, którzy nie powrócili z morza”
Wyspa Grodzka
Strefa Sportu
Plac Adama Mickiewicza
12:00-20:00Strefa Dziecięca

Niedziela, 06.08.2017

Wały Chrobrego
16:00Parada Załóg – Trasa parady: Wały Chrobrego – Teatr Letni
10:00-02:00Jarmark pod Żaglami
Katedra Św. Jakuba
12:00Msza Święta „Za tych, co na morzu”
Łasztownia
10:30-14:30Festiwal Orkiestr Dętych
10:00-21:00Strefa Namiotów Sferycznych
10:00-21:00Festiwal Rzeźb w Piasku
10:00-02:00Festiwal Smaków Food Trucków
10:00-02:00Jarmark pod Żaglami
10:00-02:00Wesołe Miasteczka
Teatr Letni
17:00-17:30Program artystyczny
17:30-18:00Rozdanie nagród przez STI
18:00-18:30Koncert – Stary Szmugler
Pokłady jednostek
10:00-20:00Zwiedzanie jednostek (pokłady jednostek klasy A i B)
Bulwar Gdyński
11:00-18:00Kontener – punkt info
11:30Orszak literacki – wodowanie statków poezji
19:00-23:00Kontener / scena z muzyką szantową / klubową
Port Jachtowy i Nabrzeże Wieleckie
10.00 – 20.00Trasa kursowania tramwaju wodnego (bezpłatne bilety w namiocie TT-Line)
Scena Główna
20:00Koncert The Voice of Poland
Wyspa Grodzka
Strefa Sportu
Plac Adama Mickiewicza
12:00-20:00Strefa Dziecięca
Jana z Kolna
10:00-16:00Wyścigi drezyn
10:00-02:00Jarmark pod Żaglami
10:00-02:00Wesołe Miasteczka

Poniedziałek, 07.08.2017

Wały Chrobrego
10:00-02:00Jarmark pod Żaglami
Łasztownia
10:30-13:30Festiwal Orkiestr Dętych
10:00-21:00Strefa Namiotów Sferycznych
16:00-19:00Festiwal Rzeźb w Piasku
10:00-02:00Festiwal Smaków Food Trucków
10:00-02:00Jarmark pod Żaglami
10:00-02:00Wesołe Miasteczka
Scena Główna
20:00Koncert – Radia Zet – Kayah i C-BooL
Bulwar Gdyński
11:00-16:00Kontener – punkt info
16:00-20:00Kontener / scena z muzyką szantową / klubową
Port Jachtowy i Nabrzeże Wieleckie
10.00 – 20.00Trasa kursowania tramwaju wodnego (bezpłatne bilety w namiocie TT-Line)
Pokłady jednostek
10:00-20:00Zwiedzanie jednostek (pokłady jednostek klasy A i B)
Wyspa Grodzka
Strefa Sportu
Plac Adama Mickiewicza
16:00-20:00Strefa Dziecięca
Jana z Kolna
10:00-16:00Wyścigi drezyn
10:00-02:00Jarmark pod Żaglami
10:00-02:00Wesołe Miasteczka

Wtorek, 08.08.2017

Wały Chrobrego
od 6:00 do 10:00Pożegnanie wypływających jednostek
Uroczystość zamknięcia finału regat TSR
10:00-16:00Jarmark pod Żaglami
Łasztownia
od 4:00Pożegnanie wypływających jednostek
10:00-16:00Festiwal Smaków Food Trucków
10:00-16:00Jarmark pod Żaglami
10:00-16:0Wesołe Miasteczka
Jana z Kolna
10:00-16:00Jarmark pod Żaglami
10:00-16:00Wesołe Miasteczka

Więcej informacji na stronie: http://tallships.szczecin.eu

Źródło: finał The Tall Ships Races Szczecin

***

W związku z organizacją imprez „The Tall Ships Races 2017” oraz „Pyromagic”, w dniach od 31.07 do 14.08.2017 wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Organizacja ruchu w dniach od 31.07.2017 do 13.08.2017

 • Linia tramwajowa 6 — kursowanie linii zostaje zawieszone.
 • Linia tramwajowa 3 — kursy dojazdowe w relacji zajezdnia Golęcin — Dworcowa będą realizowane objazdem przez ul. Matejki — pl. Hołdu Pruskiego.
 • Linia tramwajowa 12 — kursy dojazdowe w relacji zajezdnia Golęcin — Dworcowa będą realizowane objazdem przez ul. Matejki — pl. Hołdu Pruskiego.
 • Linia tramwajowa 16 kursować będzie w obu kierunkach od przystanku „Pomorzany” trasą linii 6 do przystanku „Wyszyńskiego” i dalej przez ul. Wyszyńskiego — Bramę Portową — al. Niepodległości — pl. Żołnierza Polskiego — pl. Hołdu Pruskiego — Matejki — Malczewskiego — Parkową — Dubois do przystanku „Dubois” i dalej trasą linii 6 do Gocławia. Linia będzie kursować wg specjalnego rozkładu jazdy.
 • Linia autobusowa 70 kursować będzie objazdem:
  • w kierunku Urzędu Miasta: od przystanku „Wyszyńskiego” (przeniesiony do zatoki na ul. Wyszyńskiego, słupek nr 10916) przez: Wyszyńskiego — Bramę Portową — al. Niepodległości — pl. Żołnierza Polskiego — pl. Hołdu Pruskiego — Matejki — pl. Rodła i dalej swoją trasą, z pominięciem przystanków „Admiralska”, „Urząd Wojewódzki” i „Starzyńskiego”. Zostaje uruchomiony przystanek „Filharmonia” zlokalizowany na ul. Matejki na wysokości budynku Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza.
  • w kierunku Pargowa: pl. Rodła — Wyzwolenia — pl. Żołnierza Polskiego — Farna — Sołtysia — Wyszyńskiego — Nabrzeże Wieleckie i dalej swoją trasą, z pominięciem przystanków „Starzyńskiego”, „Teatr Współczesny” i „Jarowita”. Uruchamia się przystanek „Plac Hołdu Pruskiego” przy skrzyżowaniu z ul. Farną.

  Linia kursować będzie wg normalnego rozkładu jazdy

 • Linia autobusowa 526 kursować będzie objazdem w obu kierunkach: od przystanku „Wyszyńskiego” (przeniesiony do zatoki na ul. Wyszyńskiego, słupek nr 10916) przez: Wyszyńskiego — Bramę Portową — al. Niepodległości — pl. Żołnierza Polskiego — pl. Hołdu Pruskiego — Matejki — Malczewskiego — Parkową — Dubois do przystanku „Dubois” i dalej swoją trasą, wg normalnego rozkładu jazdy.

Organizacja ruchu w dniach od 3.08.2017 do 8.08.2017

Przystanek „Basen Górniczy” (słupek nr 60551) dla linii pospiesznych A, B, C, G zostaje przeniesiony na przystanek autobusowo-tramwajowy (słupek nr 60542).

Organizacja ruchu w dniach 4.08.2017 od godz. 19:00, 5.08.2017 i 6.08.2017 od godz. 10:00, 7.08.2017 i 8.08.2017 w godz. 10:00-14:00 i od godz. 17:00 oraz 11.08.2017 od godz. 19:00, 12.08.2017 od godz. 10:00

Linia autobusowa 53 zostanie skierowana przez ul. Łady — Jana z Kolna do przystanku „Dworzec Morski” (przystanek wspólny z linią 526 w kierunku Polic) z pominięciem przystanków „Antosiewicza” i „Stocznia Szczecińska”. Nawrót autobusów odbywać się będzie na skrzyżowaniu ul. Jana z Kolna i Kapitańskiej. W pozostałych godzinach linia kursować będzie obecnie obowiązującą trasą, tj. do Stoczni Szczecińskiej.

Organizacja ruchu w dniu 4.08.2017 (piątek)

 • Zostanie wydłużone kursowanie linii tramwajowych 2, 3, 7, 8, 12 i 16 do godziny 1:00 z częstotliwością co 30 minut:
  • linia 2 (Turkusowa — Dworzec Niebuszewo):
   • kursy z Wyszyńskiego do Dworca Niebuszewo: 23:07, 23:37, 0:07, 0:37, 1:07, 1:22*
   • kursy z Wyszyńskiego do Turkusowej: 23:01, 23:21, 23:51, 0:21, 0:51* zjazd do zajezdni Pogodno
  • linia 3 (Pomorzany — Las Arkoński):
   • kursy z Wyszyńskiego do Lasu Arkońskiego: 23:22, 23:52, 0:22, 0:52, 1:12*
   • kursy z Wyszyńskiego do Pomorzan: 23:11, 23:36, 0:06, 0:46* zjazd do zajezdni Golęcin
  • linia 7 (Turkusowa — Krzekowo):
   • kursy z Wyszyńskiego do Krzekowa: 23:17, 23:47, 0:17, 0:47, 1:02*, 1:32*
   • kursy z Wyszyńskiego do Turkusowej: 23:11, 23:31, 0:01, 0:31, 1:01* zjazd do zajezdni Pogodno
  • linia 8 (Turkusowa — Gumieńce):
   • kursy z Wyszyńskiego do Gumieniec: 23:27, 23:57, 0:27, 0:57, 1:12*
   • kursy z Wyszyńskiego do Turkusowej: 23:16, 23:41, 0:11, 0:41* zjazd do zajezdni Pogodno
  • linia 12 (Pomorzany — Dworzec Niebuszewo):
   • kursy z Placu Rodła do Pomorzan: 23:08, 23:28, 23:55, 0:25, 0:55
   • kursy z Placu Rodła do Dworca Niebuszewo: 23:02, 23:32, 23:47, 0:02, 0:32
  • linia 16 (Pomorzany — Gocław):
   • kursy z Wyszyńskiego do Pomorzan: 23:06, 23:26 23:51, 0:26
   • kursy z Wyszyńskiego do Gocławia: 23:19, 23:39, 0:07, 0:37, 1:02** zjazd do zajezdni Golęcin
 • Uruchomione zostaną dodatkowe kursy w godzinach 23:00-1:00 dla linii autobusowych:
  • linia 53 (Dworzec Morski — Pomorzany Dobrzyńska) co 15 minut:
   • kursy z Dworca Morskiego: 23:15, 23:30, 23:45, 0:00, 0:15, 0:30, 0:45, 1:00
  • linia 68 (Plac Rodła — Przepiórki) co 30 minut:
   • kursy z Placu Rodła: 23:45, 0:15, 0:45, 1:15
  • linia 75 (Dworzec Główny — Krzekowo) co 10 minut:
   • kursy z Wyszyńskiego do Krzekowa: 23:25, 23:35, 23:45, 23:55, 0:05, 0:15, 0:25, 0:35, 0:45, 0:55, 1:05
  • linia 61 (Owocowa Dworzec — Podjuchy Pętla) co 20 minut:
   • kursy z Wyszyńskiego do Podjuch: 23:22, 23:42
  • linia 81 (Dworzec Główny — Przecław) co 20 minut:
   • kursy z Wyszyńskiego do Przecławia: 23:40, 0:00, 0:20, 0:40, 1:00
  • linia 102 (Gocław — Police Osiedle Chemik) co 30-40 minut:
   • kursy z Gocławia: 0:00, 0:40, 1:10
  • linia 107 (Plac Rodła — Police Osiedle Chemik) co 10 minut:
   • kursy z Placu Rodła: 23:30, 23:40, 23:50, 0:00, 0:10, 0:20, 0:30, 0:40, 0:50*, 1:00*** od pętli „Police Osiedle Chemik” dalej jako linia 101 trasą: Wyszyńskiego — Piłsudskiego — Siedlecka — Grunwaldzka — Police Rynek — Police Jasienica Pętla. Odjazd z pętli „Police Osiedle Chemik” o godz. 1:30.

    ** od pętli „Police Osiedle Chemik” dalej jako linia 103 trasą: Wyszyńskiego — Piłsudskiego — Tanowska — Trzeszczyn — Tanowo. Odjazd z pętli „Police Osiedle Chemik” o godz. 1:40.

  • linia A (Plac Rodła — Osiedle Bukowe) co 15 minut:
   • kursy z Placu Rodła: 23:22, 23:37, 23:52, 0:07, 0:22, 0:37, 0:52, 1:07
   • kursy z Wyszyńskiego do Osiedla Bukowego: 23:29, 23:44, 23:59, 0:14, 0:29, 0:44, 0:59, 1:14
  • linia B (Osiedle Słoneczne — Osiedle Arkońskie) co 15 minut:
   • kursy z Wyszyńskiego do Osiedla Słonecznego: 23:21, 23:36, 23:51, 0:06, 0:21, 0:36, 0:51, 1:06, 1:21, 1:36
   • kursy z Wyszyńskiego do Osiedla Arkońskiego: 23:17, 23:32, 23:47, 0:02, 0:17, 0:32, 0:47, 1:02, 1:17
  • linia C (Plac Rodła — Osiedle Kasztanowe) co 30 minut:
   • kursy z Placu Rodła: 23:30, 0:00, 0:30, 1:00
   • kursy z Wyszyńskiego do Osiedla Kasztanowego: 23:36, 0:06, 0:36, 1:06
  • linia 887 (Plac Rodła, peron linii 101 — al. Wyzwolenia — Łucznicza — Duńska — Podbórz) co 30 minut:
   • kursy z Placu Rodła: 23:30, 0:00, 0:30, 1:00
 • Uruchomione zostaną dodatkowe kursy w godzinach 23:00-1:30 dla linii autobusowych:
  • linia 56 (Basen Górniczy — Dąbie Osiedle) co 30 minut:
   • kursy z Basenu Górniczego: 23:45, 0:15, 0:45, 1:15
  • linia 96 (Basen Górniczy — Osiedle Kasztanowe) co 30 minut:
   • kursy z Basenu Górniczego: 23:35, 0:05, 0:35, 1:05.
  • linia 65 (Rondo Ułanów Podolskich — Osiedle Bukowe) co 20 minut:
   • kursy z Ronda Ułanów Podolskich: 23:38, 23:58, 0:18, 0:38, 0:58, 1:18
  • linia 71 (Rondo Ułanów Podolskich — Łubinowa — Osiedle Bukowe) co 20 minut:
   • kursy z Ronda Ułanów Podolskich: 23:28, 23:48, 0:08, 0:28, 0:48, 1:08
  • linia 73 (Basen Górniczy — rondo Ułanów Podolskich — Wielgowo Borsucza — Basen Górniczy, z pominięciem mostu Cłowego i przystanku „Zdunowo Szpital”) co 30 minut:
   • kursy z Basenu Górniczego: 23:25, 23:55, 0:25, 0:55, 1:25
  • linia 79 (Rondo Ułanów Podolskich — Jezierzyce) co 30 minut:
   • kursy z Ronda Ułanów Podolskich: 23:40, 0:10, 0:40, 1:10
  • linia 866 (Klucz Autostrada — rondo Ułanów Podolskich — Łubinowa — Chłopska — Nad Rudzianką — Gwarna — Dąbska — Kijewo) co 20 minut:
   • kursy z przystanku Jaśminowa ZUS do Klucza: 23:39, 23:59, 0:19, 0:39, 0:59, 1:19
   • kursy z przystanku Jaśminowa ZUS do Kijewa: 23:39, 23:59, 0:19, 0:39, 0:59, 1:19
 • Po dojeździe autobusów do przystanków krańcowych powrót do Dworca Morskiego, Ronda Ułanów Podolskich lub centrum odbywa się jako przejazd techniczny, bez obsługi pasażerów, najkrótszą możliwą trasą (z wyjątkiem linii 73, 866, A i B).
 • Linia tramwajowa 3 od godz. 18:00 będzie kursować przez ul. Wyszyńskiego, z pominięciem ul. Dworcowej. Nieczynny będzie przystanek „Plac Tobrucki”, a uruchomiony zostanie przystanek „Wyszyńskiego”
 • Linie autobusowe 61 (kierunek Podjuchy) i 87 (kierunek Podbórz) od godz. 19:00 kursować będą przez ul. Wyszyńskiego, z pominięciem ul. Dworcowej. Nieczynne będą przystanki „Plac Tobrucki” i „Brama Portowa”, a uruchomione zostaną przystanki „Dworcowa nż” i „Wyszyńskiego”.
 • Linia autobusowa 524 kursować będzie zgodnie z rozkładem sob/ndz.
 • Uruchomiona zostanie dodatkowa linia autobusowa 821 obsługującą parkingi w lewobrzeżnej części miasta, tj. przy Makro (ul. Południowa) oraz przy Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego (ul. Cukrowa). Linia kursować będzie na trasie: Dworzec Główny (przystanek linii 81) — Wyszyńskiego — Brama Portowa — pl. Kościuszki — Mieszka I — Południowa — Radomska — Płocka Uniwersytet — Mieszka I — pl. Kościuszki — Brama Portowa — Wyszyńskiego — Dworzec Główny. Autobusy zatrzymują się na wszystkich przystankach komunikacji miejskiej zlokalizowanych na trasie przejazdu. Autobus będzie kursował w godz. 16:00-1:00 co 20 minut.

Organizacja ruchu w dniach 5.08.2017 i 6.08.2017 (sobota i niedziela)

 • Zostanie wydłużone kursowanie linii tramwajowych 2, 3, 7, 8, 12 i 16 do godziny 2:00. Linia 8 kursować będzie co 10 minut (od godz. 18:00 do godz. 0:00), natomiast pozostałe linie z częstotliwością co 20 minut:
  • linia 2 (Turkusowa — Dworzec Niebuszewo):
   • kursy z Wyszyńskiego do Dworca Niebuszewo: 23:04, 23:24, 23:44, 0:04, 0:24, 0:44, 1:07, 1:22*, 1:37, 2:07, 2:19*
   • kursy z Wyszyńskiego do Turkusowej: 23:21, 23:41, 0:01, 0:21, 0:41, 1:01, 1:21, 1:51* zjazd do zajezdni Pogodno
  • linia 3 (Pomorzany — Las Arkoński):
   • kursy z Wyszyńskiego do Lasu Arkońskiego: 23:15, 23:35, 23:55, 0:15, 0:35, 0:55, 1:22, 1:52
   • kursy z Wyszyńskiego do Pomorzan: 23:11, 23:31, 23:51, 0:11, 0:31, 0:51, 1:11, 1:36, 2:06
  • linia 7 (Turkusowa — Krzekowo):
   • z Wyszyńskiego do Krzekowa: 23:14, 23:34, 23:54, 0:14, 0:34, 0:54, 1:17, 1:32*, 1:47, 2:02*, 2:31*
   • z Wyszyńskiego do Turkusowej: 23:11, 23:31, 23:51, 0:11, 0:31, 0:51, 1:11, 1:33, 2:03* zjazd do zajezdni Pogodno
  • linia 8 (Turkusowa — Gumieńce):
   • z Wyszyńskiego do Gumieniec: 23:09, 23:19, 23:29, 23:39, 23:49, 23:59, 0:09, 0:19, 0:29*, 0:39, 0:59, 1:12*, 1:27, 1:57, 2:12*, 2:39*
   • z Wyszyńskiego do Turkusowej: 23:06, 23:16, 23:26, 23:36, 23:46, 23:56, 0:06, 0:16, 0:36, 0:56, 1:16, 1:41, 2:11* zjazd do zajezdni Pogodno
  • linia 12 (Pomorzany — Dworzec Niebuszewo):
   • z Placu Rodła do Pomorzan: 23:04, 23:24, 23:44, 0:04, 0:24, 0:44, 1:04, 1:25, 1:55
   • z Placu Rodła do Dworca Niebuszewo: 23:21, 23:41, 0:01, 0:21, 0:41, 1:02, 1:32, 1:47, 2:02
  • linia 16 (Pomorzany — Gocław):
   • z Wyszyńskiego do Pomorzan: 23:01, 23:21 23:41, 0:01, 0:21, 0:41, 1:01, 1:21
   • z Wyszyńskiego do Gocławia: 23:10, 23:25, 23:45, 0:05, 0:25, 0:45, 1:07, 1:37, 2:07
 • Uruchomione zostaną dodatkowe kursy w godzinach 23:00-2:00 dla linii autobusowych:
  • linia 53 (Dworzec Morski — Pomorzany Dobrzyńska) co 15 minut:
   • kursy z Dworca Morskiego: 23:15, 23:30, 23:45, 0:00, 0:15, 0:30, 0:45, 1:00, 1:15, 1:30, 1:45, 2:00
  • linia 68 (Plac Rodła — Przepiórki) co 30 minut:
   • kursy z Placu Rodła: 23:45, 0:15, 0:45, 1:15, 1:45, 2:15
  • linia 75 (Dworzec Główny — Krzekowo) co 10 minut:
   • kursy z Wyszyńskiego do Krzekowa: 23:25, 23:35, 23:45, 23:55, 0:05, 0:15, 0:25, 0:35, 0:45, 0:55, 1:05, 1:15, 1:25, 1:35, 1:45, 1:55, 2:05
  • linia 61 (Owocowa Dworzec — Podjuchy Pętla) co 20 minut:
   • kursy z Wyszyńskiego do Podjuch: 23:22, 23:42
  • linia 81 (Dworzec Główny — Przecław) co 20 minut:
   • kursy z Wyszyńskiego do Przecławia: 23:40, 0:00, 0:20, 0:40, 1:00, 1:20, 1:40, 2:00
  • linia 102 (Gocław — Police Osiedle Chemik) co 20-40 minut:
   • kursy z Gocławia: 0:00, 0:40, 1:00, 1:40, 2:10
  • linia 107 (Plac Rodła — Police Osiedle Chemik) co 10 minut:
   • kursy z Placu Rodła: 23:30, 23:40, 23:50, 0:00, 0:10, 0:20, 0:30, 0:40, 0:50, 1:00, 1:10, 1:20*, 1:30**, 1:40, 1:50, 2:00* od pętli „Police Osiedle Chemik” dalej jako linia 101 trasą: Wyszyńskiego — Piłsudskiego — Siedlecka — Grunwaldzka — Police Rynek — Police Jasienica Pętla. Odjazd z pętli „Police Osiedle Chemik” o godz. 2:00.

    ** od pętli „Police Osiedle Chemik” dalej jako linia 103 trasą: Wyszyńskiego — Piłsudskiego — Tanowska — Trzeszczyn — Tanowo. Odjazd z pętli „Police Osiedle Chemik” o godz. 2:10.

  • linia A (Plac Rodła — Osiedle Bukowe) co 15 minut:
   • kursy z Placu Rodła: 23:22, 23:37, 23:52, 0:07, 0:22, 0:37, 0:52, 1:07, 1:22, 1:37, 1:52, 2:07
   • kursy z Wyszyńskiego do Osiedla Bukowego: 23:29, 23:44, 23:59, 0:14, 0:29, 0:44, 0:59, 1:14, 1:29, 1:44, 1:59, 2:14
  • linia B (Osiedle Słoneczne — Osiedle Arkońskie) co 15 minut:
   • kursy z Wyszyńskiego do Osiedla Słonecznego: 23:21, 23:36, 23:51, 0:06, 0:21, 0:36, 0:51, 1:06, 1:21, 1:36, 1:51, 2:06, 2:21, 2:36
   • kursy z Wyszyńskiego do Osiedla Arkońskiego: 23:17, 23:32, 23:47, 0:02, 0:17, 0:32, 0:47, 1:02, 1:17, 1:32, 1:47, 2:02
  • linia C (Plac Rodła — Osiedle Kasztanowe) co 30 minut:
   • kursy z Placu Rodła: 23:30, 0:00, 0:30, 1:00, 1:30, 2:00
   • kursy z Wyszyńskiego do Osiedla Kasztanowego: 23:36, 0:06, 0:36, 1:06, 1:36, 2:06
  • linia 887 (Plac Rodła, peron linii 101 — al. Wyzwolenia — Łucznicza — Duńska — Podbórz) co 30 minut:
   • kursy z Placu Rodła: 23:30, 0:00, 0:30, 1:00, 1:30, 2:00
 • Uruchomione zostaną dodatkowe kursy w godzinach 23:00-2:30 dla linii autobusowych:
  • linia 56 (Basen Górniczy — Dąbie Osiedle) co 30 minut:
   • kursy z Basenu Górniczego: 23:50, 0:20, 0:50, 1:25, 1:55, 2:25
  • linia 96 (Basen Górniczy — Osiedle Kasztanowe) co 30 minut:
   • kursy z Basenu Górniczego: 23:35, 0:05, 0:35, 1:05, 1:35, 2:05
  • linia 65 (Rondo Ułanów Podolskich — Osiedle Bukowe) co 20 minut:
   • kursy z Ronda Ułanów Podolskich: 23:38, 23:58, 0:18, 0:38, 0:58, 1:18, 1:38, 1:58, 2:18
  • linia 71 (Rondo Ułanów Podolskich — Łubinowa — Osiedle Bukowe) co 20 minut:
   • kursy z Ronda Ułanów Podolskich: 23:28, 23:48, 0:08, 0:28, 0:48, 1:08, 1:28, 1:48, 2:08, 2:18
  • linia 73 (Basen Górniczy — rondo Ułanów Podolskich — Wielgowo Borsucza — Basen Górniczy, z pominięciem mostu Cłowego i przystanku „Zdunowo Szpital”) co 30 minut:
   • kursy z Basenu Górniczego: 23:25, 23:55, 0:25, 0:55, 1:25, 1:55
  • linia 79 (Rondo Ułanów Podolskich — Jezierzyce) co 30 minut:
   • kursy z Ronda Ułanów Podolskich: 23:40, 0:10, 0:40, 1:10, 1:40, 2:10
  • linia 866 (Klucz Autostrada — rondo Ułanów Podolskich — Łubinowa — Chłopska — Nad Rudzianką — Gwarna — Dąbska — Kijewo) co 20 minut:
   • kursy z przystanku Jaśminowa ZUS do Klucza: 23:39, 23:59, 0:19, 0:39, 0:59, 1:19, 1:39, 1:59, 2:19
   • kursy z przystanku Jaśminowa ZUS do Kijewa: 23:39, 23:59, 0:19, 0:39, 0:59, 1:19, 1:39, 1:59, 2:19
 • Po dojeździe autobusów do przystanków krańcowych powrót do Dworca Morskiego, Ronda Ułanów Podolskich lub centrum odbywa się jako przejazd techniczny, bez obsługi pasażerów, najkrótszą możliwą trasą (z wyjątkiem linii 73, 866, A i B).
 • Wprowadza się dodatkowe przystanki dla linii pospiesznych A i B — „Struga Zajezdnia nż” oraz „Energetyków nż” (dla linii tramwajowych).
 • Parking w prawobrzeżnej części miasta przy Selgrosie Cash&Carry (ul. Walecznych) będzie obsługiwany liniami tramwajowymi 2, 7, 8 z pętli „Turkusowa”.
 • Parking zlokalizowany w prawobrzeżnej części miasta przy MTS, tj. Międzynarodowych Targach Szczecińskich będzie obsługiwany linią autobusową 822 na trasie MTS — Jaśminowa ZUS.
 • Uruchomiona zostanie dodatkowa linia autobusowa 821 obsługującą parkingi w lewobrzeżnej części miasta, tj. przy Makro (ul. Południowa) oraz przy Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego (ul. Cukrowa). Linia kursować będzie na trasie: Dworzec Główny (przystanek linii 81) — Wyszyńskiego — Brama Portowa — pl. Kościuszki — Mieszka I — Południowa — Radomska — Płocka Uniwersytet — Mieszka I — pl. Kościuszki — Brama Portowa — Wyszyńskiego — Dworzec Główny. Autobusy zatrzymują się na wszystkich przystankach komunikacji miejskiej zlokalizowanych na trasie przejazdu. Autobus będzie kursował:
  • w godz. 9:00-11:00 co 30 minut,
  • w godz. 11:00-2:00 co 20 minut.
 • Linia tramwajowa 3 będzie kursować przez ul. Wyszyńskiego, z pominięciem ul. Dworcowej. Nieczynny będzie przystanek „Plac Tobrucki”, a uruchomiony zostanie przystanek „Wyszyńskiego”.
 • Linie autobusowe 61 (kierunek Podjuchy) i 87 (kierunek Podbórz) kursować będą przez ul. Wyszyńskiego, z pominięciem ul. Dworcowej. Nieczynne będą przystanki „Plac Tobrucki” i „Brama Portowa”, a uruchomione zostaną przystanki „Dworcowa nż” i „Wyszyńskiego”.
 • Komunikacja nocna w nocy 6/7.08.2017 będzie kursować zgodnie z rozkładem sob/ndz, z wyjątkiem linii 535 i 536.

Organizacja ruchu w dniu 7.08.2017 (poniedziałek)

 • Zostanie wydłużone kursowanie linii tramwajowych 2, 3, 7, 8, 12 i 16 do godziny 0:30 z częstotliwością co 30 minut:
  • linia 2 (Turkusowa — Dworzec Niebuszewo):
   • kursy z Wyszyńskiego do Dworca Niebuszewo: 23:07, 23:37, 0:07, 0:37, 0:52*
   • kursy z Wyszyńskiego do Turkusowej: 23:21, 23:51, 0:21
    * zjazd do zajezdni Pogodno
  • linia 3 (Pomorzany — Las Arkoński):
   • kursy z Wyszyńskiego do Lasu Arkońskiego: 23:22, 23:52, 0:22, 0:52*, 1:12*
   • kursy z Wyszyńskiego do Pomorzan: 23:11, 23:36, 0:06, 0:46
    * zjazd do zajezdni Golęcin
  • linia 7 (Turkusowa — Krzekowo):
   • kursy z Wyszyńskiego do Krzekowa: 23:17, 23:47, 0:17, 0:47, 1:02*
   • kursy z Wyszyńskiego do Turkusowej: 23:11, 23:31, 0:01, 0:31
    * zjazd do zajezdni Pogodno
  • linia 8 (Turkusowa — Gumieńce):
   • kursy z Wyszyńskiego do Gumieniec: 23:06, 23:27, 23:57, 0:27, 0:42*, 1:12*
   • kursy z Wyszyńskiego do Turkusowej: 23:16, 23:41, 0:11, 0:41
    * zjazd do zajezdni Pogodno
  • linia 12 (Pomorzany — Dworzec Niebuszewo):
   • kursy z Placu Rodła do Pomorzan: 23:08, 23:28, 23:55, 0:25
   • kursy z Placu Rodła do Dworca Niebuszewo: 23:02, 23:32, 0:02
  • linia 16 (Pomorzany — Gocław):
   • kursy z Wyszyńskiego do Pomorzan: 23:06, 23:26, 23:51
   • kursy z Wyszyńskiego do Gocławia: 23:19, 23:39, 0:07, 0:37
 • Uruchomione zostaną dodatkowe kursy w godzinach 23:00-0:30 dla linii autobusowych:
  • linia 53 (Dworzec Morski — Pomorzany Dobrzyńska) co 15 minut:
   • kursy z Dworca Morskiego: 23:15, 23:30, 23:45, 0:00, 0:15, 0:30
  • linia 68 (Plac Rodła — Przepiórki) co 30 minut:
   • kursy z Placu Rodła: 23:45, 0:15, 0:45
  • linia 75 (Dworzec Główny — Krzekowo) co 20 minut:
   • kursy z Wyszyńskiego do Krzekowa: 23:35, 23:55, 0:15, 0:35
  • linia 81 (Dworzec Główny — Przecław) co 20 minut:
   • kursy z Wyszyńskiego do Przecławia: 23:30, 23:50, 0:10, 0:30
  • linia 102 (Gocław — Police Osiedle Chemik), co 40 minut:
   • kursy z Gocławia: 0:00, 0:40
  • linia 107 (Plac Rodła — Police Osiedle Chemik) co 20 minut:
   • kursy z Placu Rodła: 23:30, 23:50, 0:10, 0:30
  • linia A (Plac Rodła — Osiedle Bukowe) co 20 minut:
   • kursy z Placu Rodła: 23:24, 23:44, 0:04, 0:24
   • kursy z Wyszyńskiego do Osiedla Bukowego: 23:31, 23:51, 0:11, 0:31
  • linia B (Osiedle Słoneczne — Osiedle Arkońskie) co 20 minut:
   • kursy z Wyszyńskiego do Osiedla Słonecznego: 23:21, 23:41, 0:01, 0:21, 0:41, 1:16
   • kursy z Wyszyńskiego do Osiedla Arkońskiego: 23:22, 23:42, 0:02, 0:22, 0:42
  • linia C (Plac Rodła — Osiedle Kasztanowe) co 30 minut:
   • kursy z Placu Rodła: 23:30, 0:00, 0:30
   • kursy z Wyszyńskiego do Osiedla Kasztanowego: 23:36, 0:06, 0:36
  • linia 887 (Plac Rodła, peron linii 101 — al. Wyzwolenia — Łucznicza — Duńska — Podbórz) co 30 minut:
   • kursy z Placu Rodła: 23:30, 0:00, 0:30
 • Uruchomione zostaną dodatkowe kursy w godzinach 23:00-1:00 dla linii autobusowych:
  • linia 56 (Basen Górniczy — Dąbie Osiedle) co 40 minut:
   • kursy z Basenu Górniczego: 23:55, 0:35
  • linia 96 (Basen Górniczy — Osiedle Kasztanowe) co 40 minut:
   • kursy z Basenu Górniczego: 23:35, 0:15, 0:55
  • linia 65 (Rondo Ułanów Podolskich — Osiedle Bukowe) co 20 minut:
   • kursy z Ronda Ułanów Podolskich: 23:38, 23:58, 0:18, 0:38, 0:58
  • linia 71 (Rondo Ułanów Podolskich — Łubinowa — Osiedle Bukowe) co 20 minut
   • kursy z Ronda Ułanów Podolskich: 23:28, 23:48, 0:08, 0:28, 0:48
  • linia 73 (Basen Górniczy — rondo Ułanów Podolskich — Wielgowo Borsucza — Basen Górniczy, z pominięciem mostu Cłowego i przystanku „Zdunowo Szpital”) co 30 minut:
   • kursy z Basenu Górniczego: 23:25, 23:55, 0:25, 0:55
  • linia 79 (Rondo Ułanów Podolskich — Jezierzyce) co 30 minut:
   • kursy z Ronda Ułanów Podolskich: 23:40, 0:10, 0:40
  • linia 866 (Klucz Autostrada — rondo Ułanów Podolskich — Łubinowa — Chłopska — Nad Rudzianką — Gwarna — Dąbska — Kijewo) co 20 minut:
   • kursy z przystanku Jaśminowa ZUS do Klucza: 23:39, 23:59, 0:19, 0:39, 0:59
   • kursy z przystanku Jaśminowa ZUS do Kijewa: 23:39, 23:59, 0:19, 0:39, 0:59
 • Po dojeździe autobusów do przystanków krańcowych powrót do Dworca Morskiego, Ronda Ułanów Podolskich lub centrum odbywa się jako przejazd techniczny, bez obsługi pasażerów, najkrótszą możliwą trasą (z wyjątkiem linii 73, 866, A i B).
 • Komunikacja nocna będzie kursować zgodnie z rozkładem sob/ndz, z wyjątkiem linii 535 i 536.
 • Linia tramwajowa 3 od godz. 18:00 będzie kursować przez ul. Wyszyńskiego, z pominięciem ul. Dworcowej. Nieczynny będzie przystanek „Plac Tobrucki”, a uruchomiony zostanie przystanek „Wyszyńskiego”.

Komunikacja kolejowa REGIO w dniach od 4.08.2017 do 12.08.2017

Zgodnie z porozumieniem zawartym z przewoźnikiem kolejowym Przewozy Regionalne Sp. z o.o, w pociągach REGIO kursujących do i ze Szczecina Głównego, w granicach administracyjnych miasta Szczecin, tj. między stacjami Szczecin Główny, Szczecin Port Centralny, Szczecin Zdroje, Szczecin Dąbie, Szczecin Zdunowo, Szczecin Załom, Szczecin Podjuchy, honorowane będą wszystkie bilety okresowe ZDiTM.

Ponadto w dniach 5.08-6.08.2017 r. zostaną wykonane dodatkowe kursy pociągów REGIO w relacjach:

 • Szczecin Główny — Gryfino
 • Szczecin Główny — Goleniów
 • Szczecin Główny — Stargard
 • Gryfino — Szczecin Główny
 • Goleniów — Szczecin Główny
 • Stargard — Szczecin Główny

Źródło: ZDiTM Szczecin