Filmowy Szczecin: Hollywood czy Bollywood?

19:00

Kiedy

23.03 - 23.03.2017
godz.: 19:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Gdzie

Browar Stara Komenda
Plac Batorego 3
Szczecin

Filmowy Szczecin: Hollywood czy Bollywood?

„Filmowy Szczecin: Hollywood czy Bollywood?” – spotkanie z prezentacją będzie dotyczyło zarówno kina przedwojennego, jak i powojennego, ukazując ich specyfikę i charakter, ambicje bycia kinem światowym, komercyjnym, ale też propagandowym. O „archeologii w kinie”, nie tylko szczecińskim i ludziach związanych z filmem w dialogu i anegdotach opowie dwóch dynamicznych gości, filmoznawca Damian Romaniak i przewodnik miejski Przemysław Głowa.

Damian Romaniak
Filmoznawca, literaturoznawca, doktor nauk humanistycznych, animator kultury filmowej, krytyk filmowy, publicysta, wykładowca. Gospodarz cyklu „Kino Konesera” w szczecińskich multipleksach Helios, autor artykułów z zakresu filmu oraz literatury. Współredaktor i współautor naukowego tomu „Język, literatura i kultura – razem czy osobno?”. Współpracuje z kwartalnikiem literacko-kulturalnym „eleWator”, Onet.Film oraz portalem Horror Online. Obecnie jest współgospodarzem DKF-u „Konfrontacje” w Akademii Sztuki w Szczecinie.

Przemek Głowa
Przewodnik miejski. Bookinista plecakowy. Były harcerz i ministrant. Anarcho-katolicki surrealista. Od ponad 20 lat wegetarianin. Współpracuje z ważniejszymi instytucjami kultury oraz organizacjami samo- i pozarządowymi. Felietonista. Prowadzi wykłady z etnografii, historii sztuki i miasta Szczecin. Jest współtwórcą wielu szczecińskich tras turystycznych i współautorem wydawnictwa „Zrób to w Szczecinie”.

Wydarzenie dodane przez użytkownika