Filmowa Kaskada Muzyki – koncert Baltic Neopolis Orchestra

19:00

Kiedy

09.06 - 09.06.2018
godz.: 19:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Gdzie

Galeria Kaskada
Aleja Niepodległości 36
Szczecin

Filmowa Kaskada Muzyki - koncert Baltic Neopolis Orchestra

Muzyka jest nośnikiem filmowych emocji – potrafi wzruszyć, rozbawić, ale także skłonić do refleksji.  W Galerii Kaskada będzie można poczuć jej prawdziwą moc. To właśnie wtedy na scenie (na poziomie -1) pojawią się artyści z Baltic Neopolis Orchestra. W towarzystwie utalentowanej skrzypaczki z Japonii – Kumi Shimizu –zaprezentują słuchaczom autorskie aranżacje utworów z popularnych produkcji kinowych. Koncert zostanie zorganizowany w ramach IV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Baltic Neopolis Festival.

Dźwięki pełne emocji

W repertuarze znajdą się utwory z filmów i bajek takich jak np.: „La La Land”, „Król Lew”, „Shrek”, „Casablanca” i „Zwariowane melodie”. W Galerii  będą rozbrzmiewać także koncerty „Wiosna i „Lato” z „Czterech pór roku” Vivaldiego i melodia „La muerte del Ángel” Piazolli. Poruszające dźwięki, kojarzące się z ponadczasowymi kadrami kultowych filmów sprawią, że sobotni wieczór będzie naprawdę magiczny.

Scena należy do mistrzów

Koncerty w wykonaniu Baltic Neopolis Orchestra cieszą się dużą popularnością. Szczecińscy muzycy, wciąż poszukujący nowych inspiracji, tym razem chcą zabrać klientów Galerii Kaskada do świata pełnego emocji. Wraz z gościem specjalnym – Kumi Shimizu – podejmą kolejne wyzwanie artystyczne. Solistka pochodząca z Japonii słynie z zamiłowania do eksperymentów muzycznych. Specjalizuje się w utworach Mendelssona i Czajkowskiego. Wspólny projekt skrzypaczki i BNO może okazać się nie lada zaskoczeniem dla melomanów.

Baltic Neopolis Festival

„Filmowa Kaskada Muzyki” w Galerii Kaskada to koncert inaugurujący IV edycję Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Baltic Neopolis Festival. Misją wydarzenia jest nawiązanie współpracy między artystami z całego świata.

Źródło: Organizator