Festiwal Młodych Talentów

18:00
Fot. Materiały promocyjne organizatora

Kiedy

18.10 - 18.10.2019
godz.: 18:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Gdzie

Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia
Inż. Wendy 14
Szczecin

Festiwal Młodych Talentów

Fot. Materiały promocyjne organizatora

W Starej Rzeźni odbędą się przesłuchania konkursowe w ramach Festiwalu Młodych Talentów. Na scenie wystąpi 10. wykonawców. Będzie to też okazja do zobaczenia w pracy jury, pod przewodnictwem Kasi Nosowskiej.

Najwięcej zgłoszeń nadesłano z Warszawy (71), Wrocławia (25) i Szczecina (20). Z Poznania wpłynęło 19 zgłoszeń, a z Krakowa – 14. Ponad połowa, to wykonawcy z dużych miast, ale też są wśród nich artyści z zagranicy reprezentujący: New York, Londyn, Mińsk i Odessę. Zgłoszeni artyści wykonują przeróżną muzykę; pop, rock, muzykę alternatywną, grunge, heavy metal, rap, funk, pop, soul, jazz, bosa nova, reggae, blues, R&B, folk, Hard rock, Indie rock, psychodelia… i wiele wiele innych.

A o to finaliści:

AlphaDog / Poznań
Hardrockowe ale przy tym niezwykle melodyjne brzmienie z Poznania. Zespół dzielił dotąd scenę m.in z Acids Drinkers, Lipali oraz został zaproszony by towarzyszyć Illusion podczas ich trasy z okazji 25-lecia istnienia. Występował na cenionych festiwalach, jego utwory emitowane były w Antyradiu, Trójce, Czwórce. Obecnie AlphaDog pracuje nad nowym wydawnictwem.

Duke of P Street / Warszawa
Pod tym pseudonimem kryje się Olanrewaju Majiyagbe – Nigeryjczyk z urodzenia, Polak z zamiłowania, śpiewający księgowy, ojciec trójki dzieci. Jego ulubionym nurtem muzycznym jest soul, r’n’b i reggae, które umiejętnie wplata w swoje utwory, nadając im unikatowe brzmienie. Zawsze uśmiechnięty otwarty do ludzi na swoich koncertach łatwo nawiązuje kontakt z publicznością.

Eyelids / Zabrze
Electropopowy duet, jednak z odwagą eksperymentujący z różnymi gatunkami muzycznymi. Daga i Tom debiutancki materiał nagrali całkowicie domowymi sposobami, w mieszkaniu na 18-tym piętrze jednego z katowickich wieżowców. Twórczość Eyelids to opowieść a zarazem podróż w najgłębsze i najbardziej intymne myśli młodych artystów.

Frankenstein Children / Ząbkowice Śląskie
Zespół rockowy rodem z niewielkich miejscowości pośród sudeckich lasów i gór. Uczestnicy cenionych festiwali. Mają na koncie już dwie płyty długogrające – ostatnia została nagrana w drewnianym domku w Bieszczadach. W jednym z wywiadów powiedzieli: „Chcemy się dzielić tym, co czujemy i co przeżywamy, niezależnie, czy to radość czy smutek”.

Hackard / Szczecin
Elektroniczno-rockowa reprezentacja Szczecina! Muzycy zespołu znani są już z gry w cenionych szczecińskich kapelach nurtu rock, metal, punk i hip-hop. Hackard to połączenie ich oświadczenia, w którym energetyczny drum’n’bass i taneczna elektronika spotyka się z gitarowymi riffami, a melodyjne wokale z rytmicznym rapem.

PANIE / Łódź
Zespół graną przez siebie muzykę zwie psychohardpopem. W jednej z recenzji czytamy o „zimnofalowej odmianie rocka, oszczędnej w formie, nieco hałaśliwej, z przemyślanymi piosenkami”. Wbrew nazwie PANIE tworzą sami mężczyźni: Erdman – śpiewak operowy, Graczyk – pisze gry wideo, Patolski – korpo-szczur. Z pokorą niosą brzemię gigantów psychohardpopu.

Spear / Warszawa
Rockowy band z równie mocnym wokalem – Martę Maliszewską usłyszeć można już było w takich programach jak „The Voice of Poland” czy „Bitwa Na Głosy”, w którym doszła do finału u boku Krzysztofa Cugwskiego jako najlepszy wokal edycji. W chwili obecnej zespół posiada kilkanaście własnych anglojęzycznych utworów. Trwają właśnie prace nad ich polskimi wersjami.

Tony White / Łódź
Raper i producent muzyczny pochodzący z Łodzi. Jest autorem muzyki i tekstów do wszystkich swoich utworów. Niezależność i swoboda twórcza pozwoliły mu na wypracowanie własnego stylu. W 2017 roku ukazała się jego pierwsza EPka “Kiedyś wyjadę”, pół roku później wypuścił singiel “Tak jak chciałem”. Obecnie pracuje nad nowym materiałem.

Wasabi / Tarnów
Tarnowska grupa rockowa funkcjonująca od 2014 roku. Zespół ma na swoim koncie kilkadziesiąt koncertów, kilka wideoklipów, materiał EP i wiele nagród ogólnopolskich konkursów i festiwali. Wasabi jako jedyni polscy artyści wystąpili na wielkim niemieckim Bochum Total Festival, gościli również na scenie radiowej Trójki i Czwórki oraz w programie „Dzień Dobry TVN”.

Wołanie / Warszawa
Zespół Wołanie nie wydał wcześniej, żadnej piosenki, nie nagrał żadnej wideosesji, nie zagrał żadnego koncertu, nie mają nawet strony ani Facebooka. Za to nagrał płytę „o pomoc”, która była bardzo wyczekiwaną premierą wśród undegroundowej sceny warszawskiej, a która jest szczerą opowieścią o dwudziestokilkoletnich chłopcach, który dorastają w dużym mieście.

Wszyscy Jemy Chmury / Olsztyn
A oto historia zespołu przedstawiona przez perkusistę zespołu: – Nasze drogi skrzyżowały się 2014 r. w szkole. Jako ówczesny uczeń gimnazjum nigdy nie spodziewałem się, że pewnego dnia, dwóch szanowanych licealnych muzyków, wyjdzie do mnie z pytaniem o wspólny występ na koniec roku. Po szybkim zmoczeniu majtek, przystałem na propozycję. W końcu po miesiącach żmudnych przygotowań i samym występie, Krzysiek i Mateusz zaproponowali wspólne granie na stałe.

Przesłuchania konkursowe odbędą się 18. października 2019 r. w Starej Rzeźni w Szczecinie. Weźmie w nich udział powyższa 10. Zwycięzcę poznamy dzień później podczas finałowego koncertu w Netto Arena, który będzie miał okazję wystąpić na profesjonalnej scenie z gwiazdami festiwalu.

Źródło: Organizator