Festiwal Ogni Sztucznych Pyromagic 2019

14:00
pyromagic 2019
Fot. Materiały promocyjne organizatora

Kiedy

09.08 - 10.08.2019
godz.: 14:00

Gdzie

Wały Chrobrego
Wały Chrobrego
Szczecin

Festiwal Ogni Sztucznych Pyromagic 2019

Fot. Materiały promocyjne organizatora

Do Szczecina przyjadą ekipy z Czech, Francji i Malezji prezentując najlepsze pokazy sztucznych ogni. Jednak pokazy sztucznych ogni to nie wszystko. Nie zabraknie akrobacji na wodzie, zawodów sportowych, kolorowego święta Holi, regat samotników i załóg dwuosobowych i oczywiście świetnych wieczornych koncertów na głównej scenie.

Tarra Pyrotechnik S. R. O., Czechy
Firma działa na rynku pirotechnicznym od 16 lat. Swoje doświadczenie zdobywa we współpracy z najlepszymi pirotechnikami na całym świecie przy organizacji chociażby Festiwalu Fajerwerków w Ostrawie. Czesi odwiedzają prestiżowe festiwale i pokazy sztucznych ogni w Chinach i inspirują się innowacjami od chińskich ekspertów. Dzięki temu ich pokazy są uznawane za jedne z najbardziej widowiskowych na świecie.

Art Eventia, Francja
Powstała z zamiłowania do pirotechniki. Ich pokazy charakteryzują się kreatywnością, innowacyjnymi rozwiązaniami i bezpieczeństwem. Art Eventia projektuje pokazy pirotechniczne i multidyscyplinarne we Francji i za granicą. W swoim dorobku ma m.in. Nagrodę Specjalną Jury w Międzynarodowym Konkursie Pirotechnicznym w Cannes oraz brązowy medal w międzynarodowym pokazie sztucznych ogni w Makao.

Global 2000 International LTD, Malezja
Przez ostatnie 2 dekady swojej działalności zrealizowali setki kreatywnych pokazów na całym świecie. Rocznie obsługują ponad 250 wydarzeń, będąc tym samym wiodącą firmą z zakresu pirotechniki w swoim regionie. Zespół Team Global brał udział w takich wydarzeniach jak: obchody tysiąclecia Malezji w Twin Towers, oficjalne otwarcie toru Formuły 1 Sepang, uruchomienie Astro TV, oficjalne uruchomienie KL Towers i wiele innych.

Surex Firma Rodzinna
Firma Surex od lat jest organizatorem technicznym Międzynarodowego Pokazu Sztucznych Ogni Pyromagic. Zespół zdobywa swoje doświadczenie poprzez udział w największych festiwalach widowisk pirotechnicznych na świecie m.in. w Montrealu, Berlinie, Hanowerze, Cannes, Monte Carlo, Blanes, Shanghaiu, Changshy i Macau w Chinach, Pohang i Bushan w Korei i wielu innych miastach.

Czego jeszcze można się spodziewać?

Już po raz dziesiąty pokazom fajerwerków towarzyszyć będzie festiwal muzyczny Szczecin Music Live, podczas którego występują artyści łączący w swojej twórczości folk, world music, muzykę taneczną i elektroniczną. W piątek i sobotę na scenie wystąpią:
Elvis PressPlay
Megitza
Dreadsquad
Bazzookas.

Water Show Szczecin to niezwykle widowiskowe wodne zawody z udziałem najlepszych zawodników na świecie zawsze przyciągające tłumy na szczecińskie bulwary. W 2018 roku, ze względu na remont Trasy Zamkowej, nie było efektownych skoków z wysokości 27 metrów (mężczyźni) i 20 metrów (kobiety), ale w tym roku znów będzie można je oglądać. Będzie też kilka nowości.

Finał Splash of Colors ► Pyromagic 2019 – Święto Kolorów Holi, czyli niepowtarzalne połączenie indyjskiego święta kolorów z imprezą przy najlepszej muzyce.

Przy ulicy Jana z Kolna pojawi się Strefa Zawodów,a w niej Zawody Strażackie. Najmłodsi będą mogli spróbować tam swoich sił w roli strażaków.

Jubileuszowe XX Baltic Polonez Cup Race 2019 to zawody skupiające najlepszych żeglarzy samotników i załogi dwuosobowe z Polski i zagranicy. Zawodnicy wypływają w samotne rejsy na trasę Świnoujście – Christiansø – Świnoujście i walczą „o Puchar Poloneza” w długim wyścigu non stop. W Szczecinie podczas festiwalu Pyromagic organizowane są krótkie starty na Odrze wzdłuż Wałów Chrobrego.

Pokazy filmów żeglarskich w Starej Rzeźni.

Szczegółowy program XII Międzynarodowego Festiwalu Ogni Sztucznych Pyromagic można znaleźć TUTAJ.

Źródło: Organizator

***

W związku z organizacją w dniach 09.08-10.08.2019 Pryromagic 2019 informujemy, że nastapią zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu można znaleźć TUTAJ.

Szczegółowe informacje o zmianach w komunikacji miejskiej można znaleźć TUTAJ.