Festiwal Młodych Talentów 2018

18:00

Kiedy

12.10 - 12.10.2018
godz.: 18:00

Bilety

Bilet: 39 zł
Kup bilet

Gdzie

Klub K4 - szczeciński loft kultury
Kolumba 4
Szczecin

Festiwal Młodych Talentów 2018

FMT: niXes, Rosalie, DJ Facheroia + przesłuchania konkursowe

Pierwszy dzień Festiwalu Młodych Talentów to przegląd nowości na polskiej scenie muzycznej. 12 października w klubie K4 publiczność usłyszy 10 najciekawszych zespołów konkursowych wyłonionych przez jury z Katarzyną Nosowską na czele oraz projekty o wybitnie kobiecym charakterze: niXes, Rosalie oraz DJ Facheroia.

Muzyczny maraton rozpocznie się o godz. 18:00 od przesłuchań konkursowych. Na scenie przed publicznością i jury z Katarzyną Nosowską na czele wystąpi 10 najlepszych kapel wyłonionych spośród 300 zgłoszeń z całego kraju: Brodacze (Poznań), Distant Nights (Wrocław), Dziewczęta (Kraków), The Fluorescence (Wrocław), Hope Leslie (Poznań), Hurrockaine (Katowice), Hussain Kamil (Warszawa), Hyper Son (Kraków), Mona Polaski (Łódź) oraz Para (Warszawa). Wykonawcy zawalczą o nagrody Kayaxu i Szczecińskiej Agencji Artystycznej oraz możliwość występu na finałowym koncercie dzień później w Netto Arenie.

Muzyczny wieczór zwieńczą występy niXes oraz Rosalie. niXes to nowatorski projekt wokalistki i kompozytorki Ani Rusowicz, nawiązujący stylistyką do klimatów neo-hippie. Połączenie elektroniki z elementami rocka psychodelicznego powodują unikatowość i oryginalność tej muzyki na rodzimym rynku muzycznym.

Rosalie to zaś najbardziej obiecująca obecnie przedstawicielka R&B, przywracająca wiarę w rozwój tego gatunku w Polsce. Tegoroczny sezon rozpoczęła od debiutanckiego albumu, który zaowocował m.in. nominacją do nagrody Fryderyka.

Dla uczestników wydarzenia DJ’ski set zaprezentuje też urodzona na Krymie DJ Facheroia. Usłyszymy acid house, electro czy UK garage – od typowych melodyjnych brzmień z lat 90′ do ciężkich bassline’owych traków. A w przestrzeni klubu obejrzeć będzie można wystawę „Posters Involved Plakaty zaangażowane”. Jej pomysłodawcą jest polski grafik Dawid Czajkowski. Selekcja przedstawia zbuntowane, często niegrzeczne i mocno zaangażowane plakaty autorstwa młodych projektantów z całej Polski.

PROGRAM:
Godz. 18:00 Przesłuchania konkursowe
Godz. 21.20 Zakończenie przesłuchań, jury udaje się na obrady
Godz. 21.30 niXes (scena)
Godz. 22.30 Ogłoszenie trójki finalistów
Godz. 22.45 Rosalie (scena)
Godz. 23.00 DJ Facheroia (DJ set druga sala)

Źródło: Organizator

Kup bilet