Festiwal Małych Form Ruchowych – Jesienna Scena Tańca

19:00

Kiedy

18.11 - 20.11.2016
godz.: 19:00

Bilety

Bilet: Warsztaty taneczne - 50 zł, Spektakle taneczne 15 zł, pokaz filmu 5 zł,

Gdzie

Sala Widowiskowa GDK
ul. Szczecińska 17
Gryfino

Kategorie


Festiwal Małych Form Ruchowych - Jesienna Scena Tańca

W dniach 18-20 listopada 2016, Gryfino stanie się stolicą tańca. Tegoroczna edycja będzie miała dość sentymentalny wymiar.

Na scenie GDK zobaczymy m.in. Studentów Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w spektaklu Witolda Jurewicza „Poniżej Nieba, Czyli Sex Po Polsku” oraz Iwonę Olszowską z choreografią „Moda Na Gender”.

Do udziału w JST organizatorzy zapraszają również byłe tancerki Teatru Tańca EGO VU, które postanowiły zawodowo kontynuować ścieżkę taneczną i działają już poza zespołem. Anna Kamińska i Nicol Wesołowska pojawią się jako goście festiwalu. Ewelina Tołyż zaprezentuje się w choreografii Witolda Jurewicza, w której przed laty jako tancerka Teatru Tańca Alter tańczyła Eliza Hołubowska. Nie zabraknie również prezentacji scenicznych TT EGO VU.

Tradycyjnie odbędą się otwarte warsztaty tańca z zakresu tańca współczesnego z Iwoną Olszowską i hip hop z Imranem Khan z Berlina. Kolejnym wydarzeniem festiwalu będzie projekcja filmu Pawła i Michała Kulików „Art Location”, który prezentuje historię trzech artystek pogranicza polsko- niemieckiego, w tym Elizę Hołubowską i Teatr Tańca EGO VU.

Źródło: Organizator