Festiwal digital_ia

20:00

Kiedy

16.12 - 18.12.2016
godz.: 20:00

Bilety

Bilet: Wstęp na wystawy i wydarzenia towarzyszące jest bezpłatny

Gdzie

Klub 13 Muz
Plac Żołnierza Polskiego 2
Szczecin

Festiwal digital_ia to jedno z ważniejszych wydarzeń w Polsce, które podejmuje zagadnienia sztuki nowych mediów. digital_ia stanowią platformę prezentacji najnowszych zjawisk zachodzących na pograniczu nauki oraz sztuki. Zaproszeni na digital_ia goście to kreatorzy współczesnej cyberkultury: artyści sztuk wizualnych i digitalnych, naukowcy, inżynierowie, wizjonerzy sztucznej inteligencji. Wydarzeniu zawsze towarzyszy nowa myśl przewodnia. W tym roku temat digitaliów to real_virtuality.

real_virtuality oznacza dosłownie „realną wirtualność”, co jest odwróceniem pojęcia „rzeczywistości wirtualnej”. Wspólnym mianownikiem prac artystycznych będzie zatem relacja światów: rzeczywistego i wirtualnego. Ten pierwszy jest nam narzucony, nie mamy nad nim pełnej kontroli. Jest pełen niedoskonałości, które jesteśmy zmuszeni prędzej czy później zaakceptować. Z kolei świat wirtualny możemy dowolnie kreować i kazać mu zachowywać się pod nasze dyktando. Świat wirtualny może być idealnie symetryczny i matematycznie doskonały, ale można w nim także stworzyć systemy naturalne, które z pomocą skomplikowanych algorytmów i kontrolowanego chaosu mogą do złudzenia przypominać świat rzeczywisty.

Artyści zaproszeni do udziału w festiwalu digital_ia pokażą prace, które działają na pograniczu tych światów – pozwalają użytkownikowi w intuicyjny sposób wpływać na wirtualne obiekty i przestrzenie oraz na odwrót – pozwalają przedstawicielom świata wirtualnego ukazywać się nam w postaci innej, niż obraz komputera – bardziej rzeczywistej. Na festiwal składać się będzie wystawa instalacji interaktywnych, grafik i obiektów i performance’y artystyczne. Uczestnicy festiwalu będą mogli także wziąć udział w warsztatach z projektowania i druku 3d oraz malowania w przestrzeni za pomocą 3doodler™. Całości dopełni pokaz filmów z festiwalu Ars Electronica, który od kilku lat jest partnerem festiwalu digital_ia.

Piątek, 16 grudnia

20:13 – Otwarcie festiwalu (13muz)

Books
Bravo Girls 2000: oops I did it again…
Avatar
Z cyklu: Strefa
Valkyrie, Secret Garden
Kryptydomania
Postermotion
How does it make you feel?
Waves
Sfera
Player_2
Procedural Live Painting Act
21:30 – Performance 3000 (Elefunk – poziom -1)
21:45 – Afterparty (Elefunk – poziom -1)

Sobota, 17 grudnia

10:00 – Malowany Plac Zabaw
11:00 – Warsztaty 3doodler™ (wymagana rezerwacja)
14:00 – Zwiedzanie wystawy dla dzieci
15:00 – Pokaz filmów Ars Electronica Animation Screening

 

Niedziela, 18 grudnia

10:00 – Malowany Plac Zabaw

Źródło: Organizator