Festiwal Balonowy

18:00
pokazy lotów balonowych w weekend w Świnoujściu

Kiedy

05.07 - 07.07.2019
godz.: 18:00

Gdzie

Ośrodek Sportu i Rekreacji
ul. Piłsudskiego 3
Szczecinek

Festiwal Balonowy

Piątek 5 lipca 2019
godz. 18:00 – Pierwszy Start Balonów.
Podczas tego lotu rozegrana zostanie konkurencja „Pogoń za lisem”. Jako pierwszy wystartuje balon SZCZECINEK, którego zadaniem będzie uciec pozostałym balonom, startującym kilka minut po nim.

Sobota 6 lipca 2019
godz. 18.00 – Drugi Start Balonów
Podobnie jak w locie piątkowym, rozegrana zostanie konkurencja „Pogoń za lisem”. 

godz. 22.00 – Nocna Gala Balonów
To prawdziwa uczta dla Publiczności. Balony ustawione w półkolu przed trybunami na Boisku Bocznym w całkowitej ciemności podświetlane przez pilotów.

Niedziela 7 lipca 2019
godz. 5.30 – Trzeci Start Balonów
To specjalny ukłon w kierunku Fotografów i Filmowców. Bowiem balony startujące o wschodzie słońca dają niepowtarzalny widok w połączeniu z pieknymi barwami. Podczas tego lotu nie rozegramy konkurencji.

godz. 18.00 – Czwarty Start Balonów
Rozegranie konkurencji Splash-or-Grab.

Udając się na pomost lub brzeg jeziora, należy pamiętać, że widowiskowość tej konkurencji ściśle zależy od wiejącego wiatru. Jeśli wiatr jest silniejszy, balony za zwyczaj przelatują jeden po drugim, czasem w dłuższych odstępach. Jeśli natomiast nie ma witru, wszystkie balony prawie jednocześnie pojawiają się nad taflą wody, robiąc niesłychane widowisko, łącznie z odbiciem lustrzanym. Tutaj również zachęcamy wszystkich fotografów aby uzbroili się we wszystkie dostępne sprzęty. Jeśli nie będzie wiało to taka okazja na kalendarzowe zdjęcia zdarza się bardzo rzadko.

UWAGA!
Podany czas jest to jest przewidywany czas wjazdu załóg balonowych na tereny OSiR. To nie oznacza, że balony o tej godzinie wystartują. Start balonów uzależniony jest od pogody i w oczekiwaniu na odpowiednią pogodę start może opóźnić do nawet 30 minut przed zachodem słońca.

Źródło: Organizator