Female Metal Voices – The Birthday Massacre, Sirenia i The Agonist + goście

19:00

Kiedy

18.10 - 18.10.2017
godz.: 19:00

Bilety

Bilet: 75zł
Kup bilet

Gdzie

Dom Kultury Słowianin
ul. Korzeniowskiego 2
Szczecin

Female Metal Voices - The Birthday Massacre, Sirenia i The Agonist + goście

The Birthday Massacre. Sirenia i The Agonist
Jedyny koncert w Polsce zespołów metalowych z kobietami na vocalu. Gratka dla miłosników gothic, symphonic i melodic death metalu

The Birthday Massacre powstało w London w Kanadzie. Na początku zespół został nazwany Imagica. Początkowo w skład grupy wchodzili: wokalistka Chibi, gitarzysta Rainbow, gitarzysta Michael Falcore, perkusista i basista O.E oraz grający na instrumenatch klawiszowych Aslan. W 2000 roku wydali edycję limitowaną swojej pierwszej płyty demo (Demo 1).
W 2001 roku Dank opuszcza grupę a reszta członków przenosi się do Toronto, aby rozpocząć nagranie nowej płyty. Wkrótce nagrali i wydali kolejną edycję limitowaną płyty demo (Demo 2).
Niedługo później zespół przyjmuje nazwę ‚The Birthday Massacre’. W lipcu 2002 roku, zespół wydaje edycję limitowaną swojego pierwszego albumu o nazwie ‚Nothing And Nowhere’. W 2003 roku do zespołu dołączają perkusista Rhim i grający na instrumenatch klawiszowych Adm. 20 lipca 2004 roku The Birthday Massacre wydaje EP-kę zatytułowaną ‚Violet’. Pod koniec roku wydają reedycję albumu ‚Nothing And Nowhere’ z nową okładką. Wkrótce zespół opuszcza Adm, który postanawia zająć się własnymi projektami. Pod koniec roku zespół, dołącza do niemieckiej wytwórni Repo Records i wydaje rozszerzoną reedycję albumu ‚Violet’ w Europie z nową okładką w digipacku.
W 2005 roku zespół dołącza do wytwórni Metropolis Records i wydaje ‚Violet’ w USA, Kanadzie, UK i Ameryce Południowej. W sierpniu do grupy dołącza Owen grający na instrumenatch klawiszowych i grupa zaczyna międzynarodową trasę koncertową w: Szwajcarii, Niemczech, Holandii, Węgrzech, Czechach i Belgii. Oprócz tego w lipcu grupa wydaje DVD zawierające: teledysk do piosenki ‚Blue’, materiały filmowe z zza sceny, wywiady, piosenkę ‚Nevermind’ nagraną w studio oraz wykonane na koncertach piosenki ‚Violet’ i ‚Video Kid’.
Na początku 2006 roku grupa rozpoczyna trasę koncertową nazwaną ‚Broken Minds’ w Ameryce Północnej. Zagrli w Kanadzie, USA i Meksyku. Oprócz tego zagrali w Europie w czasie wakacji 2006 roku.
W czerwcu 2007 roku zespół zapowiada, że pracuje nad nowym albumem z kanadyjskim producentem Dave’em Ogilvie. Oprócz tego grupę opuszcza basista Aslan, który postanawia zająć się własnymi projektami. Aslan zostaje zastąpiony przez perkusistę O.E.. Pierwszy singel ‚Kill The Lights’ został wydany na Vampirefreaks i Myspace pierwszego stycznia 2007 roku. We wrześniu 2007 zespół wydaje album ‚Walking With Strangers’. Premiera płyty miała miejsce 11 września 2007 roku w Ameryce Północnej i 21 września w Europie. Znalazło się na niej jedenaście premierowych utworów oraz dwie piosenki nagrane ponownie (‚Remember Me’ i ‚To Die For’).
W maju 2008 zespół wydaje EP’kę ‚Looking Glass’, na której zamieszcza 8 pozycji (w tym cztery remiksy) i teledysk do tytułowego utworu.
14 września 2010 roku zespół wydaje album ‚Pins And Needles’, na którym znajduje się 11 nowych utworów.
9 października 2012 roku na rynku pojawia się nowy album zatytułowany ‚Hide and Seek’ ([po polsku ‚Gra w chowanego’). Album powstał pomiędzy styczniem a lipcem 2012 roku. W grudniu rozpoczęła się trasa koncertowa zespołu, ze wsparciem William Control, Aesthetic Perfection, i Creature Feature. Instrumentalny utwór zatytułowany ‚Night Shift’ został udostępniony do pobrania za darmo na Rue Morgue. Według Rainbow, utwór jest hołdem dla Johna Carpentera i jego filmowych ścieżek dźwiękowych i będzie on wykorzystywany jako wprowadzenie podczas amerykańskiej trasy koncertowej w 2012 roku. Album został ciepło przyjęty przez fanów i znalazł się na 138. miejscu w rankingu Billboard 200[1]

Sirenia – norweska grupa muzyczna, powstała z inicjatywy gitarzysty grupy Tristania w 2001 roku. W swoich utworach grupa łączy elementy muzyki poważnej, gothic metalu, metalu symfonicznego i ostrzejszych gatunków, jak black i death metal. Zespół ma na koncie 8 albumów i jest dobrze znany fanom metalu symfonicznego na całym świecie

The Agonist (dawniej The Tempest) – kanadyjski zespół wykonujący melodic death metal powstały w 2004 roku. został założony przez gitarzystę Danny’ego Marino, jego przyjaciela, basistę Chrisa Kells i wokalistkę Alissę White-Gluz. Przed założeniem The Agonist każdy z muzyków miał swój zespół. Z zespołu Danny’ ego i z zespołu Chrisa odeszli wokaliści. Spotkali oni ,mającą wtedy 18 lat, wokalistkę Alisse White-Gluz i założyli zespół The Tempest[5]. Przy podpisaniu kontraktu z wytwórnią Century Media Records zmienili swoją nazwę ze względu na kwestie prawne. Wydali swój pierwszy album Once Only Imagined 14 sierpnia 2007 roku. Płyta miała mieć charakter dema, a wydanie jej skłoniło zespół do przyjęcia perkusisty Simona McKay. 28 sierpnia 2007 zespół wydał teledysk do piosenki ‚Business Suits and Combat Boots’, który został nakręcony przez znanego reżysera Davida Brodsky’iego. Teledysk został umieszczony na 6 miejscu w klasyfikacji najlepszego teledysku 2007 roku przez MTV2’s Headbanger’s Ball.
Po wydaniu pierwszej płyty, The Agonist odbyło trasy koncertowe z wieloma znanymi zespołami m.in. God Forbid, Arsis, The Faceless, Sonata Arctica, Overkill, Epica, Visions of Atlantis i Enslaved. Jedna z tras koncertowych została zakłócona, gdy przyczepa ze sprzętem została uszkodzona podczas zamieci w Górach Skalistych. White-Gluz została ogłoszona the hottest chicks in metal w lipcu 2007 roku przez magazyn Revolver.
Zespół wydał swoją drugą płytę o nazwie Lullabies for the Dormant Mind w marcu 2009 roku. Album został wyprodukowany przez Christiana Donaldsona (Cryptosy, Mythosis), ukazuje nowe atrybuty zespołu i jest mieszanką muzyki poważnej w tym opery, jazzu, gridcore’u, thrash’u i black metalu. Teledysk do piosenki ‚…And Their Eulogies Sang Me To Sleep’ również został nakręcony przez reżysera Davida Brodsky’iego i został wydany 18 kwietnia 2009 roku. Wkrótce po tym, 22 kwietnia 2009 roku został wydany kolejny teledysk do piosenki ‚Birds Elope With The Sun’, który jest zapisem jednego z koncertów. Ich trzeci teledysk do singla ‚Thank You, Pain’ został opublikowany na blogu Peta2 w dniu 3 września 2009 roku, dzięki któremu zespół zdobył dużą popularność.
Wokalistka Alissa White-Gluz w maju 2009 roku ponownie została wybrana the hottest chicks in metal przez magazyn Revolver. Podczas trasy koncertowej Lullabies for the Dormant Mind The Agonist po raz pierwszy koncertowało w Meksyku, Wenezueli, Japonii, Chinach, Kolumbii oraz Europie. Po zakończeniu trasy z Epicą i Scar Symmetry w grudniu 2010 roku zespół ogłosił na swoim profilu na Facebooku zamiary wydania trzeciego albumu w 2011 roku.
Trzecią płytę o nazwie Prisoners zespół wydał w czerwcu 2012 roku. W marcu 2014 roku, Alissa White-Gluz ogłosiła, że zastąpi wokalistkę Angelę Gossow w szwedzkim zespole Arch Enemy[6]. Decyzją kolegów z The Agonist, musiała odejść z zespołu. Nowa wokalistką The Agonist została Vicky Psarakis[7].

Kup bilet