Fauré – Roussel – Rota – Symfonicznie

19:00
Fot, Materiały promocyjne organizatoraz

Kiedy

02.10 - 02.10.2020
godz.: 19:00

Bilety

Bilet: Bilety w cenie 25-55 zł

Gdzie

Filharmonia im. M. Karłowicza
Małopolska 48
Szczecin

Fauré - Roussel - Rota - Symfonicznie

Koncertem z muzyką Fauré, Roussel’a i Roty rozpoczniemy październikowe piątkowe spotkania z muzyką symfoniczną. 2 października o godzinie 19:00 w złotej sali usłyszymy orkiestrę pod batutą Tito Cecceriniego i z towarzyszeniem wyśmienitego pianisty Benedetto Lupo.

Oto jeden z koncertów, na których, gdyby było to możliwe, zalecilibyśmy wyłączyć światło i bez reszty zanurzyć się w muzyce. Gdyż, jak mawiał Gabriel Fauré, „Sztuka, a zwłaszcza muzyka, istnieje po to, aby unosić nas od codzienności najdalej, jak tylko to możliwe”. Czy może zatem być coś piękniejszego niż oddanie się wyobraźni podczas słuchania niezwykle sugestywnych obrazów dźwiękowych?

Jeden z takich obrazów namaluje w naszej wyobraźni Nino Rota. Znany ze swojej współpracy z reżyserem Federico Fellinim, był jednym z najbardziej płodnych i uznanych kompozytorów filmowych swojej epoki. Jego lista ścieżek dźwiękowych obejmuje tytuły od „La dolce vita” i „Romeo i Julia” Franca Zeffirellego po „Ojca chrzestnego” Francisa Forda Coppoli. O „Concerto soirée”, który usłyszymy podczas koncertu 2 października napisano: „Marzycielski jak Chopin, rewelacyjny jak Rachmaninow, zabawny jak Prokofiew, ale zawsze Rota – na nowo odkrywający piękno muzyki romantycznej”.

Kolejnymi utworami będzie zaś „Masques et bergamasques”, suita op. 112 Gabriela Fauré oraz fragmenty symfoniczne z baletu-pantomimy „Le Festin de l’araignée” (Uczta pająka) op. 17 Alberta Roussela.

Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie poprowadzi maestro Tito Ceccerini, a muzykom towarzyszyć będzie wyśmienity pianista Benedetto Lupo.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora