Farida i Andrzej Szpak w hołdzie Czesławowi Niemenowi

18:00

Kiedy

21.10 - 21.10.2018
godz.: 18:00

Bilety

Bilet: 50-80 zł
Kup bilet

Gdzie

Stara Rzeźnia
Wojska Polskiego 184
Szczecin

Farida i Andrzej Szpak w hołdzie Czesławowi Niemenowi

Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia serdecznie zapraszam na niesamowity koncert ku pamięci niekwestionowanego króla polskiej piosenki – Czesława Niemena, na którym zaśpiewa Farida oraz Andrzej Szpak.

Farida – włoska piosenkarka, wielka miłość Czesława Niemena. Poznali się w roku 1970 we Włoszech na Festiwalu Contagiro na którym Farida śpiewała swój wielki przebój „Pensami stasera”. Niemen pod wrażeniem jej talentu zaprosił ją do Polski na festiwal w Sopocie , gdzie zaśpiewała znakomicie otrzymując m.in. Nagrodę Dziennikarzy i zyskując ogromną popularność w Polsce. Nagrała też płytę zatytułowaną „Farida”. Pomiędzy Niemenem a Faridą nawiązał się gorący romans. „Był moją jedyną miłością życia”, tak do dzisiaj twierdzi Farida. W lutym 2009 roku Farida wzięła udział w poznańskim koncercie z okazji 70. rocznicy urodzin Czesława Niemena. Później jeszcze dwukrotnie zapraszana była do Polski.

Mało kto z mieszkańców Szczecina pamięta, że Farida już raz wystąpiła w naszym mieście. Przyjechała do Szczecina prosto z Włoch aby we wrześniu 1978 roku wystąpić w szczecińskiej Kaskadzie. „30 czerwca tego roku wystąpiłem z Faridą na wspólnym koncercie, który odbył się w Rzepinie” mówi Andrzej Szpak. „Po występie zaprosiłem ją do Szczecina. Była szczęśliwa, że będzie mogła wystąpić przed szczecińską publicznością. Ma ona niezwykły sentyment do naszego kraju. Koncert będzie się składał z 2. części: w cz. 1 zaśpiewam piosenki Czesława Niemena, w cz. 2 wystąpi Farida przypominając swoje najbardziej znane piosenki: „Vedrai, vedrai”, wielki sukces z Sopotu „Pensami stasera” , „Io Senza Lei”, czyli „Dziwny jest ten świat” po włosku i wiele innych wspaniałych piosenek. Koncert poprowadzi brat stryjeczny Niemena: Jerzy Wydrzycki”.
 
Źródło: Organizator

Kup bilet