Fama 2017

12:00

Kiedy

14.08 - 27.08.2017
godz.: 12:00

Gdzie

Różne miejsca, Świnoujście

Fama 2017

Podczas Famy zaprezentują się twórcy wszystkich dziedzin sztuki: muzycy, wokaliści, aktorzy, artyści sztuk wizualnych, tancerze, literaci, dziennikarze, krytycy sztuki, filmowcy, fotografowie, teatry, kabarety, interdyscyplinarne grupy artystyczne, happenerzy i performerzy.

47. Festiwal Fama toczyć się będzie wokół wrzątku. Temu hasłu podporządkowana będzie tematyka głównej festiwalowej wystawy –  „War”, warsztaty oraz ekspozycja sekcji fotograficznej – „Wrzenie barw”, a także projekt „Miejsca literatury – Strefy wrzenia”. Przekornie i przewrotnie, w identyfikacji wizualnej przygotowanej przez Kaję i Piotra Depta-Kleśta głównym motywem graficznym jest „skok do zimnej wody” – z miejsca przychodzi na myśl orzeźwienie. I tak też będzie. Przecież młodzi twórcy to przede wszystkim artystyczna i orzeźwiająca świeżość. Brnąc dalej w skojarzenia, można dodać, że dla wielu debiutujących twórców udział w Famie to jednocześnie skok na głęboką wodę.

Planowane jest ponad 100 wydarzeń artystycznych, towarzyszących i specjalnych na następujących scenach festiwalowych: Amfiteatr, Muszla Koncertowa, Miejski Dom Kultury, MDK Warszów, Strefa Rekreacji Polskiego LNG, Hala w Basenie Północnym, Galeria Miejsce sztuki44, Enea Posterunek Energetyczny, Uzdrowisko Świnoujście SA, Zielony Rynek Pod Zegarem, Plac Wolności, prom miejski, ulice miasta i in.

Po raz pierwszy na Famie pojawi się Mobilny Instytut Kultury Stowarzyszenia Miastoholizm. W czarnym kontenerze, który stanie na placu Wolności, odbywać się będą koncerty, wystawy, warsztaty oraz animacje. W kontenerze działać też będzie famowska Telewizja Festiwalowa, a w niej – na żywo oraz na antenie – rozmowy z wyjątkowymi mieszkańcami Świnoujścia.

Sprawdź: Program festiwalu 47. FAMA 2017

Źródło: Organizator