exBreakout – Legendarni Muzycy Tadeusza Nalepy

19:00

Kiedy

20.07 - 20.07.2018
godz.: 19:00

Bilety

Bilet: 30zł
Kup bilet

Gdzie

RockerClub Szczecin
ul. Partyzantów 2
Szczecin

exBreakout - Legendarni Muzycy Tadeusza Nalepy

W 2013 kędzierzyński bard Kazimierz Pabiasz na festiwalu im. Tadeusz Nalepy w Józefowie
reaktywował zespół Breakout w starym składzie i zastąpił nieżyjącego Tadeusza Nalepę na wokalu, przyjmując nazwę exBreakout – legendarni muzycy Tadeusza Nalepy.

Koncert jest wyjątkową okazją, aby na żywo posłuchać utworów z repertuaru grupy Breakout, która była jedną z najważniejszych polskich formacji muzyki blues-rockowej w historii, założoną w 1968 roku w Rzeszowie przez Franciszka Walickiego. Swój pierwszy koncert w składzie: Tadeusz Nalepa, Mira Kubasińska, Krzysztof Dłutowski, Janusz Zieliński i Józef Hajdasz zespół zagrał w warszawskim klubie Stodoła 21 lutego 1968 roku, a oficjalny debiut miał miejsce kilka dni później na I edycji festiwalu Musicorama, który szybko stał się wówczas jedną z największych i najbardziej znanych imprez koncertowych w Polsce.
Zespół wydał 10 albumów studyjnych i stworzył takie przeboje, jak: „Gdybyś kochał, hej’, „Kiedy byłem małym chłopcem’, czy „Modlitwa’. Wielokrotnie gościł na pierwszych miejscach radiowych list przebojów, a już w rok po debiucie wystąpił na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Ich bluesowo-rockowy dorobek muzyczny wywarł pionierski wpływ na rozwój tego gatunku w Polsce, a zespół szybko zyskał rzesze fanów.

Obecnie zespół gra składzie:
Krzysztof Dłutowski – organy Hammonda
Zbigniew Wypych– gitara basowa,
Andrzej Malcherek – gitara,
Kazimierz Pabiasz – wokal, gitara,
Dariusz Kamiński – perkusja

Kup bilet