Eksperymentarium dla dzieci w Centrum Handlowym Ster

10:00

Kiedy

10.08 - 22.08.2018
godz.: 10:00

Gdzie

Centrum Handlowe Ster
ul. Ku Słońcu 67
Szczecin

Eksperymentarium dla dzieci w Centrum Handlowym Ster

Już od 10 sierpnia w Centrum Handlowym Ster będzie miała miejsce niezwykła wystawa dla najmłodszych pod nazwą „Eksperymentarium”. Jako, że powoli na horyzoncie pojawia się szkoła, tematyka wystawy nawiązuje do edukacji i wiedzy z różnych dziedzin. Wszystko podane w sposób przystępny i atrakcyjny, zachęcający do nauki poprzez zabawę.

Wystawa „Kolorowy świat fizyki” obejmuje kilkanaście urządzeń interaktywnych za pomocą których prezentowane są najważniejsze prawa fizyki: kołyska Newtona, złudzenia optyczne, krzywe lustra, peryskop laserowy, wyścig kulek, labirynt magnetyczny, magnetyczny mecz. Wszystkiego można dotknąć i samodzielnie odkrywać prawa fizyki!

Kolejna część wystawy związana jest z kosmosem. Odbędzie się szereg seansów w sferycznym planetarium z opisaniem i pokazaniem układu słonecznego. Będzie można szukać meteorytów za pomocą profesjonalnych wykrywaczy i słuchać śpiewu planet.

Natomiast na wszystkich chętnych na podróż do wnętrza ludzkiego organizmu będzie czekała wyjątkowa wystawa z wielkimi makietami najważniejszych ludzkich organów takich jak serce, oko, ucho, mózg. W laboratorium mikroskopowym można zajrzeć pod mikroskop i odkryć co znajduje się w krwi, jak wygląda struktura mięśni, ludzki włos, komórka i tysiące innych preparatów biologicznych.

Źródło: Organizator