Echa Jesiennego Jazzu

17:00

Kiedy

15.02 - 15.02.2018
godz.: 17:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Starosta stargardzki Iwona Wiśniewska zaprasza na Echa Jesiennego Jazzu. W ramach imprezy, 15 lutego br. odbędą się warsztaty z udziałem muzyków z Nowego Jorku, grających w Philippe Lemm Trio, oraz koncert i jam session.

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach mogą zgłaszać się do sekretariatu Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Witolda Lutosławskiego w Stargardzie, ul. Kazimierza Wielkiego 13. W trakcie ferii w godzinach 9:00-13:00, natomiast od 29 stycznia br. w godzinach 8:00-16:00, pod numerem 91 577 24 48.

„Philippe Lemm Trio nieustannie udowadnia, że jest jedną z najbardziej ekscytujących i elektryzujących jazzowych grup w dzisiejszych czasach. Członkowie trio prowadzonego przez lidera i perkusistę Philippe’a Lemma spotkali się w Nowym Jorku w 2011 roku. Po jednej wspólnej sesji stwierdzili, że niezaprzeczalną chemią, która jest między nimi, należy podzielić się ze światem.

Muzycy charakteryzują się wyjątkową znajomością instrumentów. Ich repertuar zaczerpnięty jest w dużej mierze z rewizji standardów jazzowych w sposób, który zarówno przeciwstawia się gatunkowi, jak i odpowiada każdemu nowoczesnemu fanowi jazzu.

Grupa tworzy pasjonujące muzyczne pejzaże – od tradycyjnego jazzu do progresywnego rocka i muzyki klasycznej, wykorzystując wzajemne zaufanie i zrozumienie muzycznych tendencji każdego z członków. Wysłuchanie tria z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem, które urzeka już od pierwszego utworu” podano w nocie ze Starostwa
w Stargardzie.

W programie od godziny 9.00 do 15.00 Master Class:
perkusja – Philippe Lemm
kontrabas/gitara basowa – Jeff Koch
fortepian – Angelo Di Loreto
godz. 17.00 – Koncert i Jam session

Źródło: Organizator