Eb Davis (support: Chango)

21:00

Kiedy

17.09 - 17.09.2016
godz.: 21:00

Gdzie

Ziemne korty
al. Wojska Polskiego 127
Szczecin

Eb Davis (support: Chango)

Koncert w ramach Tenis Music Festiwal.

Eb Davis

Eb Davis to nie tylko potężna dawka amerykańskiej energii, ale też prawdziwy ambasador bluesa na świecie. Charyzmatyczny wykonawca koncertował już ponad siedem tysięcy razy w sześćdziesięciu różnych krajach. Przez ponad czterdzieści lat swojej zawodowej działalności zapracował na wielkie uznanie, podziw oraz renomę, które towarzyszą jego nazwisku. Muzyk od wielu lat nie tylko nagrywa własne płyty, ale też chętnie występuje gościnnie na krążkach innych artystów. Z talentu kompozytorskiego Eba, który prowadzi też wykłady i seminaria z historii bluesa, korzysta wielu wybitnych artystów – jego utwory grał m.in. Mick Taylor z The Rolling Stones. Niezwykle żywiołowy na scenie, z doskonałym kontaktem z publicznością. Poza bluesem i soulem w swoim repertuarze ma także wiele standardów jazzowych.

lebowski.jpg

Chango (support)

Chango to czwórka szczecińskich muzyków, znanych z występów na największych scenach w kraju i poza jego granicami. Lata doświadczeń zdobytych w wielu zespołach (Łona Webber & The Pimps, K BLEAX, Jan Gałach Band, UKEJE, Big Fat Mama) owocują niezwykle przemyślanym i dopracowanym w najmniejszych szczegółach debiutanckim albumem zatytułowanym „MONO vs. STEREO”.

Płytę, której brzmienie może zahipnotyzować nagrano w Stobno Records pod Szczecinem, a dopieszczeniem zajęli się specjaliści zza oceanu z legendarnego Echo Mountain Studio (Asheville) oraz Studio B Mastering (Charlotte). W Stanach krążek nabrał swojego ostatecznego kształtu.

Do udziału w nagraniach zespół postanowił zaprosić DJ’a Falcon1, odpowiedzialnego za scratche oraz saksofonistę Tomasza Licaka – wirtuozów swoich instrumentów i przedstawicieli dwóch różnych muzycznie biegunów. Dzięki udziałowi gości płyta zyskała ciekawy i – przede wszystkim – eklektyczny charakter. Niezależnie od tego, czy płytę weźmie do ręki fan hip-hopu, funku, soulu, bluesa, jazz-rocka, czy muzyki nowej, pewne jest jedno – bez problemu znajdzie coś dla siebie.

Gdzie: Kort tenisowy, al. Wojska Polskiego 127

Bilet: Wstęp wolny

Źródło: Organizator